קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מפוחים אנרגטיים

מפוחים אנרגטיים

מפוחי Radical כנפיים מוטות לאחור מציבים סטנדרט חדש באיכות, עמידות ונצילות אנרגטית

מילי ולק
כעת, לאחר ההשקה המוצלחת בשוק של מפוחי HyBlade ציריים, יצרנית המפוחים הגדולה בעולם, ebmpapst, משיקה סדרה חדשה – Radical. מדובר על מפוחים רדיאליים חסכוניים באנרגיה המציבים סטנדרט חדש בתחום מבחינת איכות, עמידות ונצילות אנרגטית.
 
בדומה למפוחי סדרת ה- HyBlades, להבי המאוורר של מפוחי ה-Radical תוכננו בקפידה לעבודה בתנאים קשים ונבנו מחומרים מיוחדים אשר מקנים יציבות ועמידות לאורך שנים רבות. מבנה הכנפיים האופטימאלי מבחינה אווירודינמית שתוכננו עבור סדרה זו מפחית את רמת הרעש ב-50%. מנועי המפוחים הללו קטנים במיוחד, מה שהופך את מפוחי הסדרה לקומפקטים במיוחד מבלי להפחית בספיקות האוויר. בממדים אלו, מהווים מפוחי הסדרה החדשה תחליף מתבקש עבור מפוחי AC אחרים הנמצאים כיום בשימוש.
 
עיצוב מערכת נידוף החום מהמנוע תוכנן בקפידה גם כן. המנוע עטוף במארז פלסטיק בעל צורה ייחודית המתוכנן לספק ביצועים גבוהים במיוחד. האוויר הנכנס בפתחי הכניסה המיועדים במנוע גורם לפיזור חום הרוטור באופן מושלם ולכן מפחית באופן משמעותי את בזבוז האנרגיה בהפעלת המפוח ומגביר את היעילות האנרגטית. החומרים מהם בנוי המפוח עמידים במיוחד ועומדים בתקני IP ומאפשרים בפעלה של המפוח בתנאי קיצוניים כגון קור עז או חום גבוהה במיוחד.
 
במונחים של יעילות, מפוחי הסדרה כבר העלו את הרף בקטגוריה לרמות שלא נראו בעבר ורמות היעילות של המפוח מביאות לחסכון משמעותי בצריכת אנרגיה (עד 50% חסכון) בהשוואה למנועי AC קונבנציונאליים, וזאת ביחד עם הפחתה משמעותית ברמות הרעש הנוצרות מהפעלת מנוע המפוח.
 
המפוחים מיוצרים במפעלים המתוחכמים בעולם ולהם סטנדרטים של איכות שאין שני להם בתעשייה. הם מיועדים לעמוד בתנאי טמפרטורה ולחות קיצוניים ואינם מחלידים כלל בשל החומרים המרוכבים מהם הם עשויים. עמידות זו אינה פוחתת גם כאשר המפוחים מותקנים בסביבות אקלים קיצוניות כגון רמת מליחות גבוהה באוויר וקרינת UV חזקה מאור השמש.
 
כדי לייעל ולהקל על תהליך ההתקנה, ניתן לרכוש את המפוחים החדשים בפורמט חדיש ה"מוכן להתקנה" במהירות מרבית.
 
תכונות
 
• המפוחים זמינים בגדלים בקטרים הבאים: 133-250 מ"מ עם מנוע של 35 ו-170 W.
• המפוחים זמינים בקוטר 500 מ"מ עם שלושה סוגי מנועי EC שונים ומנוע המספק 500, 1000 ו-3000 W.
• יישומיים עיקריים: תעשיית האוורור ומיזוג האוויר, אוורור ארונות פיקוד ושליטה, יט"אות (יחידות טיפול באוויר) ואוורור משאבות חום.
• למפוחים צנטריפוגליים מסוג זה אין צורך בבית מאיץ.
• תקן IP 54.
• עומד בכל התקנים האירופאים העתידיים בתחום היעילות והנצילות האנרגטית - EuP.
• עיצוב מאיץ חדשני המקטין באופן משמעותי את רמות הרעש הנוצרות בזמן ההפעלה.
 
הכותב הנו מנהל מחלקת אוורור בחברת אחים פולק. למידע נוסף: 03-9191035