קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
צל

צל"ש לאריקסון מגרינפיס

חברת ציוד התקשרות אריקסון מדורגת גבוה בדירוג גרינפיס לחברות ירוקות

 
חברת אריקסון (NASDQ:ERIC), המובילה באספקת טכנולוגיות, פתרונות ושירותים לשוק התקשורת, זכתה בהכרה בינלאומית על ידי ארגון גרינפיס ודורגה שנייה בדירוג Cool IT, שם תוארה כ"חברה האמיצה ביותר בתעשייה, אשר עשתה מאמצים כוללים בהתייחסותה לסוגיית שינוי האקלים עד היום". הדירוג עומד על מספר קריטריונים, בהם המאמצים, אותם משקיעה החברה לבניית מערכות חדשניות, המסייעות בהפחתת הזיהום, הפחתה בכמות הזיהום ותמיכה במדיניות מהפכנית בתחום האקלים והאנרגיה.
 
מאז פורסם דו"ח "SMART 2020", בו נחשף כוחו של מגזר ה-IT להפחתה כוללת של פליטת גזי החממה ב-15 אחוזים עד לשנת 2020, חלפו שנתיים. "ישנם מספר חברות, הבולטות בבהירותם באשר לעמדותיהם לשינוי אקלים או יוצאות דופן במנהיגות, שלקחו על עצמן בתחום". נאמר בתצהיר של גרינפיס. אריקסון הינה משתתפת אקטיבית בדיאלוג הפרטי והציבורי אודות התפקיד שחברות בתחום טכנולוגיות המידע והתקשורת ממלאות באשר לשינויי אקלים. בימים אלה משתתפת החברה בועידת האו"ם לשינויי אקלים בקאנקון, מקסיקו COP16)).
 
"הפער במנהיגות סביב סוגיות אקלים ממשיך להתרחב בעוד שחלק מחברות ה-IT צועדות קדימה בגישתם לנושא ישנם גם חברות, אשר קופאות במקומן", אומר האנליסט של גרינפיס בתחום מדיניות האנרגיה, גריי קוק. "גרינפיס שמחה לראות את אריקסון מעמידה בראש סדר העדיפויות פתרונות, המטפלים בסוגיית משבר האקלים, ואנו תקווה כי המחויבות הגדלה והולכת לאנרגיה ירוקה תעורר השראה גם לחברות נוספות במגזר".
 
"תשתיות מתקדמות במאה ה-21 המבוססת על פס רחב יהוו חשיבות רבה לכלכלה, בה פליטת פחמן נמוכה. תשתיות אלה יאפשרו שירותי גריד חכמים בהם שירותי בריאות מתקדמים, שירותי תחבורה חכמים ושירותים רבים נוספים". אומרת אליין ווידמן, סגנית נשיא לקיימות ואחריות תאגידית באריקסון. בשבוע שעבר דיבר האנס ואטסברג, נשיא ומנכ"ל אריקסון העולמית בפאנל של מנכ"לים ושרים בכירים, שם הדגיש את חשיבותו של מגזר ה- ICT ותפקידו ביחס לשינויי אקלים. גרינפיס מסכמת כי חברות IT חייבות לשתף פעולה עם חברות ממגזרים אחרים במשק, כמו למשל; חברות בנייה, תחבורה, ומפתחי קלינטק בכדי להאיץ את המחויבות להפחתה של רמת הזיהום של תעשיית IT עצמה. בכוחה של תעשיית ה-IT להניע שינוי בצריכת האנרגיה ושגשוג וצמיחה המבוססים על חדשנות.
 
לדירוג המלא של חברת גרינפיס:
 
חברת אריקסון הינה מובילה עולמית באספקת טכנולוגיות, פתרונות ושירותים לשוק התקשורת ומובילה בטכנולוגיות הסלולאר בדור השני, השלישי והרביעי.