קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ועדי הורים בודקים מיזוג בתי הספר

ועדי הורים בודקים מיזוג בתי הספר

בהסכם שנחתם עם ועד ההורים לפני 15 שנה, סוכם שהעירייה תקציב שקל על כל שקל שישלמו ההורים

ועדי  הורים נוספים של בתי ספר ברחבי האארץ  מוסרים כי הם בודקים עתה את כללי המימון וההתקנה של מיזוג אוויר לחימום ולקרור בבתי הספר .
גם ועד ההורים בחולון שעורר את הנושא הודיע כי הוא בוחן עתה "העסמים ישנים".

הועד מורס כי עיריית חולון הודיעה  כי בהסכם שנחתם עם ועד ההורים העירוני לפני 15 שנה, סוכם שהעירייה תקציב שקל על כל שקל שישלמו  ההורים.
 
"דורשים מאיתנו 200 שקל לילד או 4,200 שקל לכיתה", אמרו ההורים הכועסים. "שילמנו כשהילדים הגדולים שלנו היו בכיתה א', כי היינו תמימים ולא חשבנו יותר מדי. היום אנחנו לא מוצאים סיבה לשלם, בטח לא במדינת ישראל החמה והלוהטת, שמזגנים בה אינם מותרות".
 
משרד החינוך מסר בתגובה שהוא אינו מתערב בסדרי העדיפויות של הרשויות המקומיות.
 
עיריית חולון מסרה שמזגנים לא נמצאים עד עצם היום הזה בתקן ציוד בית הספר שקבע משרד החינוך, למעט באיזורים בעלי מזג אוויר קיצוני, ושהיא מתקצבת מדי שנה מיליון שקל וחצי לרכישת מזגנים ומיגונם ומאות אלפי שקלים לתחזוקה, בהתאם לנוהל שנבנה עם ועד ההורים העירוני. עוד מסרה העירייה שלהשבחת המזגנים יש צורך בהשתתפות ההורים.
 
הורים רבים מגיבים ואומרים:  "סדר העדיפויות של עיריית חולון לוקה בחסר, וכדאי שמישהו יעשה שם בדק בית, ברוב בתי הספר מתקינים עכשיו לוחות חכמים. למה על זה לא מבקשים מאיתנו כסף, כי זו פוזה שהעירייה צריכה לעשות מול משרד החינוך? אנחנו מוותרים על הלוחות החכמים. רוצים תנאים הולמים לילדים שלנו".
 
יש הורים שהזמינו את ראש העירייה להגיע לכיתות הלימוד של ילדיהם. "בושה וחרפה שבשנת 2011 יש ילדים שלומדים בתנאים כאלה, בכיתות ישנות ובלי מיזוג", אמרו.