קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מתפטר מנכ

מתפטר מנכ"ל חברת החשמל

במהלך כהונתו קידם לסקר את הגדלת כושר הייצור במשק החשמל והשיג הסכמה בנושא השינוי המבני בחברה

 
עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל, הודיע לדירקטוריון החברה כי החליט לסיים את תפקידו ביום 30.3.11.
לסקר נכנס לתפקידו בינואר 2008. במהלך תקופת כהונתו כמנכ"ל הציב לסקר כיעד מרכזי את הגדלת כושר הייצור של החברה על מנת לייצב את משק החשמל ולאפשר לחברה לעמוד בשיאי הביקוש לחשמל, ובמחסור המשמעותי ברזרבות במשק, הצפויים בשנים הקרובות. במסגרת זו הוביל לסקר את החברה להגדלת כושר הייצור, באמצעות השלמת תוכניות חירום בהיקף רחב, במסגרתן הוספו עד כה כ- 1000 מגה ואט ליכולת הייצור המשקית . כמו כן, בתקופתו קודמו שיתוף הפעולה והתמיכה בהכנסת יצרני חשמל פרטיים למשק, בהיקפים משמעותיים.
 
תחום נוסף אשר לסקר שם עליו דגש כמנכ"ל הינו תחום הפיתוח העיסקי בחברה. תחת שרביטו יצאה חברת החשמל לשווקים בינלאומיים וכיום היא מנהלת מספר פרויקטים נרחבים בארצות מזרח אירופה והמזרח הרחוק ובאפריקה. בד בבד, פיתחה החברה יוזמות עיסקיות חדשות בשוק הישראלי הנושקות לפעילותה.
 
לפני כשנה יזם הקמת חברת בת שתספק שירותי אינטרנט מהיר לצרכנים ביתיים על בסיס רשת הסיבים האופטיים שפרסה חברת החשמל ברחבי הארץ במהלך השנים. פיילוט ליישום התוכנית נערך השנה בקריית שמונה וכעת היא ממתינה לרישיון משרד הרישוי. 
 
בתקופתו של לסקר הושגה לראשונה הסכמה כוללת על שינוי מבני במשק החשמל, נושא שנדון מזה עשור.במסגרת זו הוביל לסקר תוכנית רחבה לשינוי ארגוני ולביצוע התייעלות מקיפה ותקדימית בחברת החשמל. מהלך זה נמצא כיום בדיונים בין ההנהלה, הוועד, נציגי הממשלה ונציגי ההסתדרות.
לרפורמה זו מתווספות עוד תוכניות מגוונות לפיתוח והעצמת מנהלים ושינויי נוהלים רבים, אשר יושמו במהלך תקופתו ,שמטרתם מיצוי המשאב האנושי תוך התייעלות המערכת. 
 
יו"ר הדירקטוריון וחבריו ברכו את לסקר על תרומתו הרבה לחברה וציינו לשבח את נחישותו, חשיבתו היצירתית וכישוריו הניהוליים אשר באמצעותם הוא הצליח למצות את יכולותיה המקצועיים של החברה ולהובילה ליעדים חדשים, תוך שמירה על איתנותה הפיננסית.