קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מניעת זיופים בדלק

מניעת זיופים בדלק

ועדת הכלכלה אישרה להאריך את תקופת ההצטיידות בחותם אלקטרוני לנעילת מיכליות דלק

 
 
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את בקשת המשרד לתשתיות לאומיות לתקן את צו הפעלת רכב העוסק בניפוק דלק במיכליות. הצו עוסק באישור חותם אלקטרוני למניעת מעורבות זרה באיכות הדלק. כיום, חובת השימוש בחותם חלה בתום 6 חודשים מיום שמנהל הדלק יאשר את השימוש בו.
 
ממכתב שהעביר שר התשתיות, עוזי לנדאו, לוועדה עולה כי "רק לאחרונה בשלו התנאים לאישור חותם אלקטרוני ראשון ובקרוב צפוי כי ניתן יהיה לאשר חותם שני כדי לאפשר תחרות בתחום". לכן מבקש השר "לתקן את הצו באופן שאישור חותם אלקטרוני ראשון ייעשה עד ה-1 בדצמבר 2010 וחובת ההצטיידות תוארך עד לתום שנה וחצי לאחר אישור החותם הראשון".
 
מנהל מינהל הדלק במשרד התשתיות הלאומיות, חן בר יוסף, הסביר כי החותם נועד למנוע מצב של גניבת דלק ממיכליות או מהילת דלק. לדבריו, בארץ ישנו מוסך 1 שיודע להתקין חותם כזה, וגם אם הוא היה עובד במשך 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע הוא לא היה מספיק להתקין את החותם בכל 1,000 המיכליות הנעות כיום על כבישי ישראל תוך חצי שנה.
 
לכן, אמר בר יוסף, המשרד מבקש שתקופת ההצטיידות בחותם תוארך עד לתום שנה וחצי מאישור החותם הראשון, כדי לא להפוך את נהגי המיכליות לעבריינים בעל כורחם. יו"ר הוועדה, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, קיבל את עמדת משרד התשתיות והחליט לאשר את השינוי המוצע בצו.