קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
האוטובוס ההיברידי הראשון

האוטובוס ההיברידי הראשון

"מאיר" חברה למכוניות ומשאיות מציגה את Volvo HYBRID

האוטובוס ההיברידי של וולוו הוא אוטובוס עירוני מודרני, מצויד במערכת הינע היברידית המאפשרת כ- 30% חיסכון בדלק והפחתה גדולה אף יותר בפליטת מזהמים וגזי חממה.
מידי שנה נמכרים בישראל כ- 300 אוטובוסים עירוניים חדשים.
ב"מאיר" מצפים כי רב מפעילי התחבורה הציבורית יצטיידו באוטובוסים היברידיים בשנים הקרובות.
****
"מאיר" חברה למכוניות ומשאיות ו- Volvo השיקו  בארץ את האוטובוס  – VOLVO HYBRID, האוטובוס ההיברידי הראשון שיופעל בארץ. האוטובוס החדש מצויד במערכת הינע היברידית מקבילה בעלת מנוע חשמלי ומנוע דיזל, המאפשרת חיסכון של כ- 30% בדלק והפחתת זיהום האוויר בכ- 50%. האוטובוס מונע על ידי המנוע החשמלי במהירות של עד 20 קמ"ש, ומעבר למהירות זו מצטרף מנוע הדיזל לפעולה ומסייע להנעת הרכב. בכל בלימה והאטה נטען מצבר האוטובוס, והאנרגיה משמשת להאצת האוטובוס חזרה למהירות הנסיעה תוך חיסכון ניכר בדלק.  יתרון אקולוגי נוסף של האוטובוס בא לידי ביטוי בעמידה במקום, המנוע מדומם ואין פליטה של גזים מזהמים. באוטובוס החדש יש מקום ל-95 נוסעים, בישיבה ובעמידה, מחירו צפוי לעמוד על מליון וחצי ש"ח.  בישראל נרכשים מידי שנה כ- 300 אוטובוסים עירוניים חדשים, וב"מאיר" מצפים כי רב מפעילי התחבורה הציבורית יצטיידו בשנים הקרובות באוטובוסים היברידיים. 
 
יעקב שחר, נשיא "מאיר" חברה למכוניות ומשאיות  מסר כי בכל העולם נקבעות מגבלות סביבתיות מחמירות במיוחד למערכות התחבורה הציבורית. חיסכון באנרגיה, הקטנת זיהום האוויר ומניעת התחממות גלובלית הם שיקולים מרכזיים בתכנון מערכות הסע המוני ואנו בטוחים ששיקולים אלו יבואו לידי ביטוי גם בארץ. עבורנו השמירה על הסביבה והובלת נוסעים בצורה יעילה הם מחוייבות גדולה כמו גם הזדמנות עסקית מרתקת.
 
לדברי שחר "מאיר" מייבאת ארצה מזה מספר שנים מכוניות היברידיות מתוצרת הונדה. הצגת האוטובוס ההיברידי של וולוו היא צעד נוסף עבורנו ובאמצעותו בכוונתנו להוביל את השינוי האקולוגי גם בתחום התחבורה הציבורית. הודות לשיתוף פעולה מצד משרד התחבורה והמשרד להגנת הסביבה אנו מאמינים שנצליח לקדם את מטרותינו המשותפות.