קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
עוד  תחנת כוח בעפולה

עוד תחנת כוח בעפולה

מסתמן: תחנת כח נוספת תוקם בפארק התעשייה "אלון תבור"

 
 
תחנת כח נוספת מתוכננת להיבנות בפארק התעשייה "אלון תבור" המשותף לעיריית עפולה ולמועצה האיזורית עמק-יזרעאל.
מדובר בפיתוח תחנת כח בהיקף של 375 מגה-ואט, שנכלל, במקור, בחלקה השני של תוכנית החירום להגדלת כושר הייצור של חברת החשמל.
כפי שמסתמן, חברת החשמל היא זו שתבנה את תחנת הכוח, זאת לאחר שבתחילה כוון הפרוייקט להימסר ליזמות פרטית.
לדברי אברהם ברקן, מנכ"ל מנהלת אזורי התעשייה יזרעאל-עפולה: ביוזמת המנהלת התקיים דיון ציבורי פתוח אליו הוזמנו נציגים הנמצאים בשכנות לפארק התעשייה מהרשויות המקומיות, מהישובים, מהמפעלים ותושבים מהאזור . בדיון הציגו נציגי חברת החשמל את התוכנית תוך דגש על נושא איכות הסביבה. 
לדברי ברקן, "הקמת התחנה היא המשך ישיר לתנופת הפיתוח המואץ של פארקי התעשייה. כתוצאה מכך ייקלטו במקום עובדים חדשים, שיתווספו למאות העובדים שכבר נקלטו במפעלים השונים במהלך השנה האחרונה".
מינהלת אזורי התעשייה "יזרעאל-עפולה"  שהוקמה באפריל 2000, מטפלת בשלושה אזורי תעשייה: "עפולה צפון", "עפולה דרום", ופארק התעשייה "אלון תבור". כמנכ"ל המינהלת משמש אברהם ברקן.
באזור התעשייה "אלון תבור" פועלים כיום כ-50 מפעלים בתחומים שונים, בהם מועסקים כ- 4,000 עובדים, המתגוררים ברובם בעפולה, ישובי עמק יזרעאל וביישובי הסביבה. הפארק, המשתרע על שטח של 2,400 דונם, מוגדר כאזור עדיפות לאומית א' ולכן נהנה מההטבות שבחוק לעידוד השקעות הון, מענק של 24% מההשקעות ברכוש קבוע או לחלופין פטור ממס לעשר שנים. כמו כן נהנה האזור מההטבות הגלומות במסלול התעסוקה. אזור התעשיה עפולה דרום, משתרע על שטח של 800 דונם. בין המפעלים הבולטים בפארק: תדיראן, תבליני הגליל, חוגלה ורומולד, אם.דיץטי, סיסמטריקס, עורב מערכות ועוד.