קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
פחות זיהום מפיח

פחות זיהום מפיח

הפחתת פליטת פיח ממנועי דיזל (מלגזות) בתעשיית המזון

חברת טק-פיקס בע"מ מציעה מגוון פתרונות להפחתת הזיהום והרעלים הנוצרים בעקבות שימוש במנועי דיזל בסביבת בני אדם ובסביבת מוצרים רגישים כגון מוצרי מזון.כפי שמקובל זה שנים רבות במערב אירופה וארה"ב..
הציוד, תוצרת ECS, שבדיה, קנדה, ארה"ב, מיוחד לתעשיית המזון, תעשיית האריזות וצמ"ה, הציוד האיכותי, מיובא על פי תכנון שלנו ובאישור משרד התחבורה ומשרדי ממשלה. האמצעים מיועדים למוצרים השוהים פרק זמן בסביבת מלגזות וציוד ארגונומי כבד, הפועל על מנועי דיזל.
מנוע דיזל בצמ"ה כגון מלגזות ומעליות ארגונומיות אינו מצליח לשרוף את הדלק במלואו. הדלק הלא שרוף משתחרר מהאגזוז בין השאר בצורה של פיח (חלקיקי PM). פיח זה מסוכן לבריאות הסובבים ומלכלך את המוצרים בסביבתו, באופן המסכן את הצרכנים.
הסיכונים הבריאותיים הם רבים. שאיפה של פיח מביאה לאסטמה, מחלות כלי דם, וסרטן ריאות. שאיפה של חלקיקי פיח קטנים נחשבת לגורם השני בחשיבותו לסרטן הריאות בארה"ב לאחר עישון. הערכות העדכניות קובעות כי ישנם כ-200,000 מקרי מוות כתוצאה משאיפת חלקיקי פיח באירופה כל שנה.
ישנן שתי דרכים עיקריות למניעת פליטת חלקיקי פיח לסביבה:
1.      מעבר למלגזות הפועלות על חשמל
2.      התקנת פילטרים באגזוזים של מכונות קיימות
 
חברת טק-פיקס בע"מ מתמקדת בפתרון השני, האקונומי מביניהם, ומציעה פילטרים (Combfilter) וממירים קטליטיים מסוגים שונים, המותאמים במיוחד לדרישות הלקוח ולכלי הצמ"ה עצמו. הפילטרים מיוצרים מהחומרים המתקדמים ביותר, על מנת להגיע ליעילות הגבוהה ביותר בניקיון הפליטה ממנועי הדיזל. הפילטרים עשויים מחומרים קרמיים מונליטיים למנועים בעלי עומס נמוך ומ-SiC (סיליקון קרבייד) עבור מנועים בעומס גבוה או מכונות ישנות (הפולטות יותר פיח). הפילטרים בנויים משכבות בצורת כוורת הלוכדים את החלקיקים בצורה אידאלית. בסוף המשמרת מצמידים את הרכב לתחנת עגינה, בה שורפים את החלקיקים לגזים בלתי מזיקים, וכעבור זמן קצר, מתקבל פילטר נקי ומוכן שוב לעבודה.
הפילטרים מפחיתים כ-95% מהפיח (PM) הנפלט לאוויר. ניתן לצרפם גם לממירים קטליטיים המפחיתים את פליטת הגזים הרעילים המסוכנים לאדם, דבר החשוב במיוחד בחללים סגורים, בהם עובדים בני אדם שעות ארוכות.
פתרון זה מקובל זה שנים רבות במערב אירופה ובארה"ב, ואף מעוגן שם בחוק. בעקבות התקנת פילטרים הופחתו הנזקים הבריאותיים לעובדים בארצות אלו בצורה משמעותית.
 
טק-פיקס בע"מ הינה חברה מובילה בתחום ניטור גזים רעילים ומסוכנים, ובתחום איכות הסביבה.