קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מוצרי סולאריה בסופרמרקט

מוצרי סולאריה בסופרמרקט

רשת המרכולים השלישית בגודלה בבריטניה, J. Sainsbury Plc הודיעה לאחרונה כי היא מתחילה למכור מוצרי אנרגיה מתחדשת בסניפיה

רשת המרכולים השלישית בגודלה בבריטניה, J. Sainsbury Plc הודיעה לאחרונה כי היא מתחילה למכור מוצרי אנרגיה מתחדשת בסניפיה. הרשת, המפעילה מזה זמן מה חברת בת בשם Sainsbury's Energy, הנמצאת בשותפות עם חברת בריטיש גז השולטת באספקת גז בבריטניה. החברה תציע ללקוחות המרכול פאנלים סולארים למכירה וכן שירותי התקנה בביתו של הצרכן או בבית העסק שלו. מחיר מערכת המפיקה 2.1 קילוואט אנרגיה סולארית פוטווולטאיית ללקוח יהיה 10,000 לירות שטרלינג או 16,310 דולרים .המחיר כולל התקנה והפעלה. התמורה ממכירת החשמל כולו לרשת יניב 22 אלף לירות שטרלינג במשך 25 שנה.
מכירת המוצרים הסולאריים היא חלק מרפורמה ירוקה רחבת היקף שעוברת הרשת בתקופה האחרונה. במסגרת הרפורמה, הקימה החברה מתקן דלק ביולוגי בשטח אחד מסניפיה הגדולים, שנועד להקל על העומס הנוצר בשעות צריכת השיא באזור. המתקן מופעל בעתות חירום, בהם, כתוצאה מעודף ביקוש לחשמל נוצר מחסור באנרגיה ובכך הוא מספק את הצרכים של תושבי האזור. בנוסף, פתחה הרשת לאחרונה סניף ירוק בעיר הית' שבקנת, המופעל על ידי אנרגיות מתחדשות, דוגמת רוח.
לאחרונה הודיעה ממשלת בריטניה כי החל מחודשי הקיץ הקרוב, תעניק 600 לירות שטרלינג לשנה לכל מי שיתקין מערכת סולארית ביתית. מרשת J. Sainsbury Plc נמסר כי היא מקווה להביא להעלאת המודעות בנוגע לחשיבות השימוש באנרגיות מתחדשות כאמצעי להפחתת התלות בנפט.