קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מדיחים סופית את אמנון שפירה

מדיחים סופית את אמנון שפירה

למרות התנגדות התאחדות התעשיינים וחוגי הצרכנים המביעים אמון באמנון שפירה, יו"ר הרשות לחשמל המגינה על הצרכנים – הוחלט למעשה סופית על הדחתו

למרות התנגדות התאחדות התעשיינים וחוגי הצרכנים הרואים באמנון שפירה, יו"ר הרשות לחשמל המגינה על הצרכנים – הוחלט למעשה סופית על הדחתו.
 
ממשרד התשתיות מסר עתה כי "וכח ממשלה הנחושה להדיחו, פנה יו"ר רשות החשמל, אמנון שפירה, במהלך ישיבת הממשלה היום בבקשה לסיים את כהונתו בהסכמה.
מתוך דאגה לצרכים המידיים והעתידיים של משק החשמל הישראלי, החליט השר לנדאו להיענות לבקשתו.לפיכך, הודיע אמנון שפירה במכתב למזכירות הממשלה כי יתפטר מתפקידו כיו"ר הרשות לשירותים ציבוריים – חשמל לא יאוחר מיום ה-1.9.2011.
 
התפטרותו של שפירה מאפשרת את הקמתה המיידית של וועדת איתור לתפקיד. עקב כך, הנחה השר לנדאו את מנכ"ל משרדו לפעול להקמת הוועדה באופן מיידי. עוד סוכם, כי ככל שתקדים לסיים וועדת האיתור את עבודתה, יחל יו"ר הרשות החדש בכהונתו כבר ב-1.7.2011.
 
כזכור, שר התשתיות הלאומיות ושר האוצר ביקשו להביא לסיום כהונתו של שפירה עקב אי מילוי תפקידו כראוי. דבר אשר קיבל ביטוי חריף בסיכום הליך ההדחה שהתקיים במליאת רשות החשמל.
 
שר התשתיות לנדאו הודיע, כי הוא מקווה שבכך תם הליך ארוך ומסורבל, שהעיב את התנהלותו הסדירה של משק החשמל. "הליך ההדחה הארוך והבלתי הגיוני, ההופך את הדחתו של אדם שנמצא בלתי מתאים לתפקידו לדרך חתחתים, מחייב שינוי יסודי בכל הרשויות הסטטוטוריות". השר הודיע, כי ימשיך לפעול לשינוי מצב זה"