קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
שרק סעודיה תהיה בריאה

שרק סעודיה תהיה בריאה

"לערב הסעודית יש חמישית מעתודות הנפט המוכחות בעולם [בערך 260 מיליארד חביות ב-2010], והיא שומרת על תפוקת ייצור הנפט הגדולה בעולם",

יצואניות הנפט הגדולות בעולם
"לערב הסעודית יש חמישית מעתודות הנפט המוכחות בעולם [בערך 260 מיליארד חביות ב-2010], והיא שומרת על תפוקת ייצור הנפט הגדולה בעולם", לפי אתר EIA. ארה"ב, מדינות אירופה ואסיה רואות בערב הסעודית כספקית הנפט העיקרית וכל שיבוש ישפיע לרעה על הכלכלות של מדינות אלה.
משימתה של חברת "סעודי אראמקו" שבבעלות הסעודים היא לחפש עוד עתודות נפט, אף שנראה כי מזלה הטוב אזל לאחרונה והיא מצאה מעט מאוד שדות נפט. יש לציין כי הכנסות ערב הסעודית מייצוא נפט מהוות קרוב ל-90 אחוז מרווחי המדינה.
לאחרונה עקפה ונצואלה את ערב הסעודית, כאשר הנשיא של ונצואלה הודיע כי בתחילת 2011 עתודות הנפט של ונצואלה הגיעו ל-297 מיליארד חביות. כעת ונצואלה היא המדינה בעלת עתודות הנפט הגולמי הגדולות בעולם.
ייצוא הפחמימן מלוב הרכיב כ-95 אחוז מרווחי המדינה ב-2011 וידוע כי במדינה זו יש בערך 46 מיליארד חביות נפט, עתודות הנפט הגדולות באפריקה. היא מדורגת התשיעית בעולם בכמות עתודות נפט מוכחות.
בעוד החיפושים של ערב הסעודית מעלים חרס, אנליסטים משערים כי ללוב יש עדיין כמות גדולות של שדות נפט שלא נתגלו והיא עשויה להפתיע את מומחי הנפט בטווח הארוך.
ארה"ב מחזיקה עתודות של 21 מיליארד חביות נכון ל-2011, טיפה בים ביחס לערב הסעודית.