קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
תחנת דורארד יוצאת לדרך

תחנת דורארד יוצאת לדרך

בעבודות יועסקו כ- 300 עובדים – מרביתם ישראלים – ובשיא תנופת ההקמה יגיע מספר העובדים באתר לכ- 1000 עובדים

תחנת הכוח של דוראד יוצאת לדרך: חברת ווד גרופ ( W.G) האמריקאית החלה את עבודות ההקמה של תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל. מדובר בתחנת שתוקם במתחם קצא"א (קו צינור אילת אשקלון) שאמורה להתחיל ולפעול כבר במהלך 2013. בימים אלו החל יישור השטח ועבודות עפר באמצעות קבלן המשנה חברת א.דורי, ששותפה הפרויקט.

בעבודות יועסקו כ- 300 עובדים – מרביתם ישראלים – ובשיא תנופת ההקמה יגיע מספר העובדים באתר לכ- 1000עובדים. ווד גרופ נרכשה לעבודה במקומה של זורלו הטורקית, זאת לאחר שזו האחורנה ביקשה לצאת מהפרויקט בשלב ההקמה בשל המתיחות בין ישראל לטורקיה.
 
היקף הייצור המתוכנן של תחנת הכוח של דוראד הוא כ-800 מגה וואט, כ-6.5% מכושר הייצור האופטימאלי של חברת החשמל. דוראד נמצאת בבעלות משותפת של חברת קצא"א (37.5%), זורלו (25%) אדלטק (18.75%), א.דורי (10.75%) וחברת אלומיי של שלמה נחמה (8%). בסוף 2007 חתמה דוראד על הסכם אספקת גז עם EMG המצרית, במסגרתו תקבל החברה כ-12.75 BCM (מיליארד מ"ק) לתקופה של 17 שנה, עם אופציית הארכה של חמש שנים.
 
היקף חוזה אספקת הגז נאמד בשני מיליארד דולר. בתחנה יותקנו 12 טורבינות גז מתוצרת ג'נרל אלקטריק, וכן שתי טורבינות קיטור. היקף חוזה ההתקשרות של דוראד עם ווד גרופ נאמד ב- 870 מילון דולר. לדוראד הסכמי אספקת חשמל עם מקורות ועם משרד הביטחון, כאשר שאר יתרת החשמל תימכר לחברת החשמל.
 
"החברה רואה בפרויקט אבן דרך לתחילת פעילות נרחבת בישראל וכי היא רואה אתגר גדול בהקמת פרויקט בסדר גודל כזה, המהווה פריצת דרך בהקמת תחנות כוח בישראל. זהו פרויקט ראשון של הקונצרן העולמי בישראל ובכוונת ווד גרופ להמשיך ולהרחיב בארץ את הפעילות בתחומי התמחותה ", אמר שלמה כהן, מנהל ווד גרופ ישראל.