קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
הזדמנות פז

הזדמנות פז

תערוכת אגרו-משוב ה-21 הוקדשה להתמודדות עם משבר המזון והאנרגיה העולמי

מחירי האנרגיה והמזון הולכים ומאמרים בשנים האחרונות והתחזיות מלמדות שהמגמה צפויה להימשך ביתר שאת. אור הגידול הדרמטי באוכלוסיית העולם, בצריכת המזון, בתופעת המדבור ובמצוקת המים, משנה כליל את פני החקלאות, כפי שניתן היה לראות בתערוכת החקלאות הבינלאומית "אגרו-משוב". להלן מקבץ נבחר של מציגים שנטלו חלק בתערוכה ה-21 שהתקיימה בראשית החודש בגני התערוכה, ואשר הבליטה את הטכנולוגיות והפיתוחים החדשים בענף הזוכה להערכה רבה ברחבי תבל.         

                                                                                     
מיניסופט הנדסת תוכנה מייצרת, מפתחת ומשווקת מגוון רחב של פתרונות תוכנה לעסקים, מוסדות ומלכ"רים. "ספינת הדגל" של החברה הינה תוכנת "קוד-בינה", תוכנה להנהלת חשבונות מושלמת המשלבת את מערך ניהול השיווק הרכש והמלאי של החברה. מעבר לכך משווקת החברה קופות רושמות – "קוד-יהלום" המהוות קו משלים לעסקים בעלי דלפק מכירה. אריה ניידר, מנכ"ל משותף בחברה, מציין שהתוכנה מתאימה לעסקים קטנים, החל מחנות בודדת ועד לרשתות, מפעלים, ארגונים ועסקים שמחזיקים מאות עובדים. עוד מציעה החברה, שנוסדה ב-1983, תוכנה למוסכים, תוכנה לניהול תחנות מוניות, תוכנה לניהול שעון נוכחות לעובדים, תוכנה להצהרות הון ועוד.   
                                                                             

גרינטופס מתמחה בהקמת מערכות סולאריות להפקת חשמל ירוק מאנרגית השמש. החברה פועלת בקונספט של one stop shop. כל השירות, החל מתכנון, הקמה, תחזוקה ואחריות, ניתנים תחת קורת גג אחת על החברה המשמשת כמשווקת מורשת של ענקית תעשיית הסולאר הגרמנית Scott . Solar יגאל להב, אחראי על תחום מערכות ביתיות: "שמנו הפעם את הדגש על הגברת המודעות של הלקוחות לתחום הסולארי לכל מי שברשותו בית פרטי, סככה, שטח חקלאי, חלקה א' וכדומה. למרות ירידות המחירים והמכסות, יש פוטנציאל אדיר לתחום הסולארי ואני מעריך שתוך שנתיים ייצא חוק שיחייב כל בית שנבנה להקים מערכת פוטוולטאית ואשר תממן את צריכת החשמל הביתית". 


פלסגד הנו היצרן הגדול בישראל לפתרונות אריזה, שינוע ואחסון, הכוללים את כל שלבי הפיתוח, היצור והשיווק של מוצרי לוגיסטיקה. פלסגד מתמחה ביצור של ארגזים, מכלים ומשטחים בטכנולוגיה מתקדמת של הזרקת פלסטיק. המוצרים נמכרים ברחבי הארץ ובעולם. פלסגד, המוביל את שוק הזרקת הפלסטיק, מהווה גורם משמעותי בזירה הבינ"ל ומאפשר ללקוחותיו ליהנות מהתאמה בלעדית של מוצריו לצרכיהם ולדרישותיהם. סמנכ"ל השיווק, יעקב אשדות, ציין שהחברה שהוקמה ב-1982, שמה את הדגש בתערוכה על הארגז המתקפל שתופס פחות מקום אחסון וקל לשטיפה לטובת שימוש חוזר, דבר שהופך את המוצר לפתרון ירוק למהדרין.    


שיכון ובינוי סולאריה הינה חברת בת של שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, הזרוע הסביבתית של שיכון ובינוי מקבוצת אריסון. החברה מציעה תכנון, אינטגרציה, התקנה ותפעול של מערכות סולאריות פוטו וולטאיות. מנהל המכירות הארצי, גל כהן, מסר שהחברה בחרה להשתתף ב"אגרו-משוב", היות והתערוכה מיועדת לקהל החקלאי שמהווה חלק עיקרי של לקוחות החברה. עד היום הרכיבה שיכון ובינוי סולאריה מערכות עסקיות בהיקף של 50 קילוואט על גגות בתי אריזה, סככות ומפעלים "תוך מינוף הגב הפיננסי הרחב של חברת האם והידע הטכני הרב שצברנו בתחום הפוטוולטאי".          
                                                                                                        

סיגמא ישראל מייבאת חומרי ניקוי וציוד מקצועי ומתמחה זה שנים בתחום ניקוי מבנים, פְנים וחוץ. הבעלים, יעקב מועלם, מסר שהחברה מייצגת את מיטב יצרני הציוד בעולם, ביניהם: CLEANFIX  ו- WETROK השוויצריות בתחום מכונות שטיפה לרצפה ומכונות פוליש;PROCHEM  האמריקאית בתחום חומרי ניקוי לשטיחים, ריפודים וחומרי ניקוי מיוחדים;UNGER  הגרמנית בתחום ציוד ניקוי חלונות, קולטי שמש ואור; CLEANFIX האיטלקית - יצרנית של מכונות שטיפה בלחץ;DELFIN  האיטלקית - יצרנית שואבי אבק ונוזלים; ו-PRAMOL  השוויצרית - יצרנית חומרי ניקוי איכותיים העומדים בתקנים מחמירים ומיועדים לשימוש מקצועי.


ענבר אנרגיה סולארית מתכננת, מתקינה ומתחזקת מערכות אנרגיה סולארית היוצרות חשמל על ידי שימוש בפאנלים סולאריים המפיקים אנרגיה ירוקה. החברה, המונה 80 עובדים, היא מקבוצת פ.ק. גנרטורים ומתמחה בפתרונות סולריים במערכות מסחריות (50 קילו-וואט) ובמערכות בינוניות  (מעל 50 קילו-וואט). "הייחוד שלנו מתבטא בהיותנו חברה מקצועית לטווח הארוך. אנו מציעים שותפות עסקית ארוכת טווח המבוססת על אמינות ושקיפות", מעיד המנכ"ל, שי פורת. לדבריו, מקצועיות ותכנון נכון עושים את ההבדל ולראיה המערכות של 'ענבר' נותנות תפוקה הגבוהה בכ10-20 אחוז מהמובטח. לאחרונה חתמה ענבר עם 9REN הספרדית הסכם להקמת מערכת פוטו-וולטאית בינונית בחפץ חיים בכ-7 מיליון ש"ח. זהו הסכם ה-EPC (הסכם לתכנון הנדסי, רכש והקמה) הראשון של 9REN בישראל, אשר הותאם גם לדרישות רשות החשמל.


אנרפוינט ישראל היא חברת בת של אנרפוינט האיטלקית. "בעקבות רכישת פרנדלי אנרג'י המקומית בחודש שעבר, פנינו מועדות להיות שחקן מרכזי בתחום המערכות הבינוניות והגדולות כ-EPC. היכולות שלנו כוללות טכנולוגיות, תכנון מלא וביצוע של פרויקטים בני 50 מגה ואט ומעלה", מבהיר המנכ"ל, רמי דגן. אנרפוינט משמשת כמפיצה מקומית של ציוד סולארי תוצרת סאנטק, טרינה וג'יי סולאר. הגב הפיננסי של החברה הוא בנק אינטנזה סאן פאולו, מהבנקים הגדולים באיטליה ואחד השותפים המרכזיים בחברת האם האיטלקית.                                                     


אגרולן משווקת מוצרים בתחום הסביבה, מזג אוויר: תחנות מטאורולוגיות, מדי גשם, טמפרטורה, לחות, רוח ולחץ ברומטרי, בקרי הפעלה והתראה ואוגרי נתונים. בנוסף, מציעה החברה מרמת הגולן, פתרונות למיחזור פסולת אורגנית; קומפוסטרים מכל הסוגים המתאימים לשימוש בתוך הבית או בגינה, לשימוש משפחתי או קבוצתי, ציוד עזר המקל על הכנת הקומפוסט, תולעים אדומות, ציוד לחינוך סביבתי, מוצרים לחיסכון במים ובחשמל, מוצרים לגנן החובב ומוצרים לחקלאי. המנכ"ל, יהודה גליקמן, מתגאה כי לאחרונה זכתה אגרולן במכרז של המועצה האזורית עמק חפר לאספקת 10,000 פחים להפרדת פסולת אורגנית שיוצבו בבתי התושבים.                                                                                                                         


"ירוק זה אנחנו" הוקמה בשנת 2008 והפכה לאחת החברות המובילות בתחום האנרגיה החלופית. "אנחנו מתמחים במתן פתרונות אנרגיה סולארית למתקנים חקלאיים, תעשייה ובתים פרטיים, לרבות מכוני חליבה, מערכות השקיה והאבסה ומערכות אוורור. עד כה חיברה החברה  מאות מערכות אנרגיה סולרית במושבים ובמפעלי תעשייה", אומר המנכ"ל, רענן רייטר. על השאלה מהו הערך המוסף של החברה, משיב רייטר ללא היסוס: השילוב המופלא בין בעלי החברה, אשר שלושה מהם מגיעים מרקע חקלאי- ביצועי ושלושה מרקע פיננסי-עסקי. "זהו שילוב מנצח המאפשר לנו לפתור את כל הבעיות בבית".                                                                                                          


אורקל גנרטורים הינה חברה בבעלות פרטית, הפועלת מזה כ-30 שנה בתחום של אספקה ורכישת גנרטורים לכל מטרה ומתן פתרונות נקודתיים ומערכתיים לאספקת אנרגיה ואקוסטיקה. "החברה נמנית על החברות הגדולות והמובילות בישראל בתחום זה ועיקר הלקוחות שלה הם מוסדות כמו משרד הביטחון, חברות ביטחוניות, בתי חולים, גני אירועים ועוד", אומר הבעלים, אילן קלאורה. אורקל גנרטורים מקפידה על עמידה בדרישות האיכות על פי תקנים ישראליים ובינלאומיים ובכלל זה תקנים מיוחדים כמו: סטנדרטים צבאיים, ROHS ועוד. "מה שמייחד אותנו זה השתקת הגנראטורים לרמות שאינן מוכרות בארץ ובעולם. המפעל שלנו בקיסריה הוא מהמתקדמים בארץ וחלק מהייצור מתבצע באמצעות רובוטים".                                                                      


הידרו סיסטמס פתרונות חיסכון במים עוסקת ביבוא ושיווק מערכות חיסכון במים/ מחזור מים ומוצרים נוספים. החברה עוסקת במתן פתרונות לשימוש חוזר (מיחזור מים) במים אפורים וביבוא ושיווק מוצרים אקולוגיים לטובת חיסכון במים. עיקר הלקוחות של החברה מכפר סירקין בשוק המוסדי הם בתי מלון, מקוואות, חדרי כושר ומקומות נוספים בעלי צריכת מים גבוהה. "המוצרים שלנו, ובראשם ראשי המקלחות, חוסכים 45-50 אחוז מכמות המים בלי שהאורח או המתקלח ירגיש", מבהיר המנכ"ל, גלעד שפייזר. כמו כן מציעה החברה ייעוץ לפני בנייה, שדרוג מערכות מיחזור מים קיימות ואספקת רכיבים שונים לבניית מערכת בשיטת "עשה זאת בעצמך" או ע"י מתקין מקצועי מטעמה.                                                                                                                                


א.מ.ן סולאר מתמחה בשיווק, מכירה, הקמה ותמיכה של מערכות סולאריות ביתיות ומסחריות. אמיר מאיר, יו"ר הדירקטוריון והבעלים, מציין ש'א.מ.ן' מקימה מערכות במפעלי תעשייה, לולים ורפתות, ומאמינה מאוד באנרגיה הירוקה. "למרות משבר האנרגיה, הממשלה לא תומכת מספיק בתעשייה ואינה רואה את הפוטנציאל הרב הטמון בה. אני בטוח שיבוא יום ונראה מערכת פוטו וולטאית על כל גג בישראל כפי שהיום מוצב על כל גג דוד שמש. אין שום סיבה שישראל לא תהיה מעצמת אנרגיה סולארית עם כמות ימי השמש האדירה שיש לנו".