קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
100 מיליארד דולר לאנרגיה ירוקה

100 מיליארד דולר לאנרגיה ירוקה

תקציבים ותוכניות נדונו בפסגה השנתית לאנרגיה מתחדשת של בלומברג שנערכה בעיר ניו יורק

השקעה של 100 מיליארד דולר עד 2020 באנרגיה חלופית, ומימון שנתי בסך 100 מיליארד לאחר מכן – זוהי המטרתה המוצהרת של קרן האו"ם ושל מספר מדינות, כפי שהוכרזה לראשונה בפסגה השנתית לאנרגיה מתחדשת של בלומברג שנערכה בעיר ניו יורק.
בזכות ההשקעה, כך מקווים, אפשר יהיה לספק אנרגיה נקייה לאפריקה, הודו, דרום-מזרח אסיה ולשווקים מתעוררים חדשים בעשור הקרוב. כדי להגיע למסה קריטית של אנרגיה חלופית, יש צורך במנוע השקעה ובערבויות שיגיעו ממוסדות גדולים מחד ומקרנות פרטיות מאידך.
כדי להעריך באמת את גודל ההשקעה בטווח של השנים הקרובות צריך להעריך את הסיכונים הכרוכים בכך. כדי להעריך את הסיכונים בתחום זה צריך לפתח שיטת מדידה חדשה, שתשפוך אור על הסיכונים ותספק מדיניות יציבה למנהלי הסיכונים ולסוכנויות דירוג האשראי, אשר ינסו למדוד את ההחזר על ההשקעה בפרויקטים בסדרי גודל שכאלה. צירוף המילים "סדר גודל" הוא אחד ממילות המפתח שרבים מהנואמים הדגישו בכנס.
משתתפי הפסגה כולה עסקו ודנו בנושאים ירוקים, החל בשליחי האו"ם, דרך מנהלים בתעשייה וכלה באנשי עסקים מובילים ופוליטיקאים. בין הנושאים: כיצד להפחית את פליטת גזי החממה בעולם; כיצד ליצור תמריצים להשקעה; כיצד לספק גישה לאנרגיה לעניים הרבים החיים באזורים המרוחקים בעולם; וכיצד להפחית את התלות בנפט, תוך שיפור התשתיות המיושנות במדינות המפותחות.