קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מרחיבים ההשקעה במתקנים סולאריים

מרחיבים ההשקעה במתקנים סולאריים

בעקבות חניכת השדה הסולארי הקרקעי הראשון בישראל, מודיעה חברת ערבה פאוור כי חתמה על יותר 40 מיזמים

בעקבות חניכת השדה הסולארי הקרקעי הראשון בישראל, מודיעה חברת ערבה פאוור כי חתמה על יותר 40 מיזמים המסתכמים למעל 400 MW ובעלות השקעה של קרוב ל- 2 מיליארד דולר, היקפים חסרי תקדים בענף הסולארי בישראל. לדברי החברה, המיזמים הסולאריים ייבנו על שדות גדולים, שדות בינוניים, גגות, וקרקעות בבעלות משפחות בדואיות.
השדה הממוקם בקיבוץ קטורה, משתרע על פני 80 דונמים וצפוי ליצר חשמל ירוק בהיקף של 4.95 מגהוואט. בנייתו של השדה החלה לפני כ- 6 חודשים, והוא מורכב מ-18,500 פנלים פוטו-וולטאיים, המייצרים יחדיו כתשעה מיליוני קו"ש לשנה. במהלך 20 השנים הקרובות עתיד השדה לחסוך הפקה של כ-125,000 טון-מטרי של דו-תחמוצת פחמן מזהם. השדה הסולארי יחובר בקרוב לרשת החשמל הלאומית והחשמל שיופק יועבר לקיבוצי האזור. הקבלן המבצע של השדה היא חברת סימנס ישראל.
מדליה לכבוד אירוע השקת השדה בקטורה - צילום: יח"צ
כמחווה לראש הממשלה הראשון, החברה הממשלתית למדליות ולמטבעות תשיק מדליה ייחודית הכוללת תבליט של דוד בן גוריון כשברקע תבליט של השדה. גם רשות הדואר הפיקה בול מיוחד שעליו מודפסת תמונתו של בן גוריון. חברת ערבה פאוור נוסדה ב- 2006 על ידי שלושה מייסדים: קיבוץ קטורה באמצעות אד הפולנד המכהן יו"ר החברה מאז היווסדה, דוד רוזנבלט המכהן סגן יו"ר החברה, ויוסף אברמוביץ המכהן נשיא החברה. ב- 2009 הצטרפה סימנס כשותפה לחברה. משקיעה נוספת בחברה היא הקרן הקיימת לישראל.