קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ארופה מתענינת בקלינטק ישראלי

ארופה מתענינת בקלינטק ישראלי

הנשיאות הישראלית של EUREKA מקדמת מימון לקלינטק ישראלי

 
                                                                                       
הנשיאות הציגה בפני הפרלמנט בבריסל את יוזמת הקלינטק כדוגמא להתמודדות עם אתגר מרכזי באמצעות כלים קיימים ב-EUREKA וכן הציגה מודלים חדשים למימון פרוייקטי מו"פ, במיוחד עבור חברות סטארט אפ
 
הנשיאות הישראלית של תכנית EUREKA, התכנית הגדולה ביותר באירופה לשיתוף פעולה בינלאומי בתחום המו"פ התעשייתי, קיימה מפגש מיוחד בפרלמנט האירופי בבריסל להצגת כלים חדשים להתמודדות עם אתגרים סוציו-טכנולוגיים ורב-תחומיים.
 
"הנשיאות הישראלית הציגה בפני הפרלמנט האירופי את היוזמות החדשות שנקטה השנה, בהן כלים פיננסיים חדשים עבור EUREKA. כן הציגה את הפוטנציאל הטמון בצעדים אלה לטיפול באתגרים עימם מתמודדת אירופה, כגון: מים, אנרגיה ושינוי האקלים", כך אומר מישל היברט, מנכ"ל מתימו"פ (מרכז התעשייה הלאומי למחקר ופיתוח, המנהל את שנת הנשיאות) ונציג בכיר של הנשיאות הישראלית.
 
"ראשית, הדגמנו לפרלמנט את הדרך בה רתמנו את כל הקלסטרים של EUREKA, תכניות המטריה המאגדות ענפים שונים, לטובת התמודדות בתחום הקלינטק אותו העמדנו בראש סדר העדיפויות השנה. הגדרנו את הקלינטק כמטרת-העל, שאליה כל קלסטר יתמקד ויתרום מיכולותיו ומן ההיבט המקצועי שלו".
לדברי היברט, הנשיאות הישראלית עוסקת גם במהלך השנה ביצירת מכשירים פיננסיים, שיאפשרו, בין השאר, לתמוך בפרויקטים של EUREKA, גם לאחר סיום שלב המו"פ: "בהקשר זה, בין הרעיונותשהצגנו כעת בפני הפרלמנט האירופי: הקמת קרן פאן-אירופית, בגיבוי האיחוד האירופי, שתתמוך בפרויקטי EUREKA, בשלב ההשקה שלהם בשוק".
 
חבר הפרלמנט האירופי, ויטוריו פרודי,אמר בפני הבאים, כי: "הפילוסופיה של תכניתEUREKA לחיבור מומחיות חוצת גבולות ועבודה בשיתוף פעולה בין מדינות, הינה הדרך הנכונה להבטיח שאירופה תהפוך לתחרותית יותר". 
 
ד"ר אלי אופר, יו"ר הנשיאות הישראלית של יוריקה, התמקד בדבריו במפגש, במודלים החדשים שפיתחה הנשיאות הישראלית לצורך איתור מקורות מימון לפרויקטי EUREKA, במיוחד עבור עסקים קטנים ובינוניים וחברות סטארט-אפ.ד"ר אופר אמר, כי: "ישראל רואה כבוד גדול בהזדמנות שניתנה לה, כנשיאת EUREKA, במלאת 25 שנה לתכנית, ליזום רעיונות ברי-יישום שיצעידו את התכנית בשנים הבאות. רעיונות אלה יסייעו ל-EUREKA ולמעשה ל-40 המדינות החברות בה, להתמודד עם האתגרים הגלובליים הגדולים של ימינו, הנוגעים לאנושות כולה".
 
במפגש סביב EUREKA בפרלמנט האירופי השתתפו חברי הפרלמנט וכן תעשיינים וחוקרים בכירים מרחבי אירופה הקשורים לתכנית.