קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
סכנת האנטנות הסלולאריות

סכנת האנטנות הסלולאריות

למעלה מ- 2,000 אנטנות סלולארית ברחבי הארץ חורגות מהיתרי הקרינה שאושרו להן

 
 
בכינוס השנתי של חברי ארגון הבריאות העולמי, שהתקיים בלובליאנה-סלובניה, הציג הממונה הארצי על הקרינה בישראל כי איתר באמצעות מערכת ניטור חדישה אותה מפעיל המשרד, עשרות אנטנות סלולאר דור 3 הפועלות ללא כל היתר קרינה מטעמו וכן למעלה מ- 2,000 אנטנות סלולאר, החורגות מהרמות המקסימאליות שאישר להן המשרד להגנת הסביבה.
 
המשרד להגנת הסביבה, ברשות השר גלעד ארדן, והממונה הארצי על הקרינה בישראל, פרופ' סטיליאן גלברג, היו הראשונים בעולם (עוד במחצית השנה שעברה) לאמץ טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת פיקוח מוחלט על קרינה מאתרי הסלולר.
 
על פי הנתונים שהוצגו בכנס בפני חברי ארגון הבריאות העולמי עולים ממצאים עדכניים ומדאיגים מאוד, המבוססים על נתוני מערכת הניטור הרציף החדשנית מתוצרת חברתWave Guard Technologiesהפועלת במשרד להגנת הסביבה מאז אוגוסט 2010 ומנטרת באופן רציף את כל אנטנות דור 3 המשדרות בישראל.
 
על-פי דיווח הממונה על הקרינה, טרם הפעלת המערכת אותרו במדינת ישראל פחות מ- 10 חריגות קרינה מאתרי סלולאר בשנה.
מייד לאחר הפעלת מערכת ה- Guardian Government שמתוצרתWave Guard Technologies איתרה המערכת עשרות אנטנות סלולאר הפועלות ללא שניתן עבורן כל היתר קרינה מטעם הממונה על הקרינה. עוד איתרה המערכת למעלה מ- 2,000 אנטנות סלולאר, הפזורות ברחבי הארץ ומהוות כ-8% מכלל אנטנות דור 3, החורגות מהיתרי הקרינה שאושרו להן על-ידי הממונה על הקרינה.
 
יצויין, כי האנטנות שבפיקוח מערכת ה- Guardian Government כיום, מהוות רק כ- 50% מסך כל 55,000 האנטנות המשדרות בארץ. בסיום דבריו ציין הממונה כי לאור ממצאי המערכת פועל המשרד בימים אלה במטרה להרחיב את פעולת מערכת הניטור הממשלתית באופן שתפקח על כלל האנטנות הפועלות ברחבי המדינה.
 
לדבריו של דוד שאול, מנכ"ל Wave Guard Technologies: הפתרון שלנו מאפשר ניטור בזמן אמת של פעילות כל אנטנה בארץ. אנו גאים להיות חלוצים בתחום ופורצי דרך בניטור אתרי הסלולאר, באמצעות מערכת מבוססת תוכנה, בעולם כולו. אנו מאפשרים ללקוחותינו (ממשלות, רשויות מקומיות, חברות הסלולאר עצמן ואפילו ארגונים פרטיים) שליטה מלאה במידע הרלוונטי ועל ידי כך זיהוי חריגות בזמן אמת ופעולה מיידית להפסקתן. עוד הוסיף שאול, כי המשוב לו זכינו מהלקוח שלנו בישראל, אשר המליץ בדו"ח שהעביר למקבילים לו בעולם לבחון אימוץ טכנולוגיה זו, מהווה אישור נוסף ליכולות הטכנולוגיות אותן אנו מציגים וכי אנו מאמינים שמערכת מבוססת תוכנה זו עשויה לשנות לחלוטין את הדרך בה מטופל נושא כה חשוב זה בעולם.
 
 
 

אודות מערכת הניטור הרציף
מערכת ה- Guardian Government מאפשרת למדינה מעקב רציף ובו-זמני אחר כל האנטנות הסלולאריות! המערכת מנטרת ומשווה 24 שעות ביממה 365 ימים בשנה את נתוני השידור של אתרי הסלולאר מול ההיתרים שקיבלו חברות הסלולאר מהממונה הארצי על הקרינה. זאת, בהשוואה לבדיקות ידניות אשר בוצעו עד כה אחת לשנה על ידי חברות בדיקה.