קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
דיון איזורי בהקצבות מים

דיון איזורי בהקצבות מים

תושבים ירדנים, פלסטינים וישראלים נפגשו יחדיו עם חברי כנסת במסגרת יום הסביבה בכנסת

 
 
 
 
 
משלחת משותפת של תושבים ירדנים, פלסטינים וישראלים הגיעה  לכנסת ישראל במסגרת אירועי יום הסביבה בכנסת. הם הגיעו לכנסת על מנת להשתתף באירועי יום הסביבה ולהיפגש עם חברי כנסת בקריאה לקידום שיתוף הפעולה בין ממשלות ישראל, ירדן והרש"פ בניהול נכון וחלוקה צודקת של משאבי המים המשותפים לכולנו.
 
במשלחת השתתפו 11 משתתפים מירדן, 11 מהרשות הפלסטינית ועוד עשרה מישראל. התושבים, מקהילות הגובלות במשאבי מים משותפים כמו ים המלח, אקוויפר ההר ונהר הירדן, משתתפים בפרויקט הסנגור של ארגון ידידי כדור הארץ מזה"ת. הם פתחו את היום בסיור בכנסת, ולאחריו הם השתתפו בדיון בועדת הפנים והסביבה ובישיבת השדולה הסביבתית-חברתית.
 
בנוסף, הם ערכו סדרת פגישות פרטיות עם כתריסר חברי כנסת, בהם השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני, יו"ר הכנסת ח"כ ראובן ריבלין, ח"כ דב חנין, יו"ר שדולת ים המלח ניצן הורוביץ, ועוד. במהלכן הם פנו לחברי הכנסת בבקשה לטפל בבעיות המים של קהילותיהם, כגון מחסור באספקת מים סדירה, זיהומי נחלים, והיעדר טיפול משותף בבעיות הביוב. במהלך פגישתם עם ח"כ אחמד טיבי, הוא בירך את מטרות המשלחת ואת המשתתפים מהרשות הפלסטינית ומירדן.
 
יו"ר השדולה לביטחון מים בישראל, הח"כ יואל חסון, נפגש עם המשלחת כולה, אז אמר כי: "למזרח התיכון יש פוטנציאל אדיר, אותו ניתן להגשים אם נשתף פעולה. לו היה משא ומתן ישיר ניתן היה להגיע לשיתוף פעולה אפקטיבי יותר, אך האפשרות לחיות ביחד מתחילה ברמת החיים היומיומיים ובבעיות אלה אפשר לטפל כבר עכשיו. נושא המים יכול להיות הדבק המחבר בין העמים במקום סיבה למלחמה, כפי שהיה בתהליך השלום עם ירדן."