קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
בוחנים כדאיות מערכות גיאותרמיות

בוחנים כדאיות מערכות גיאותרמיות

רבים שולחים מבט מקרוב על היתרונות שמציעה טכנולוגיה גיאותרמית. מטרת המדענים עתה היא לחשוף את האמת על מערכות גיאותרמית להפיג רבים מן הטעויות הרווחות המקיפות את הטכנולוגיה.

כאשר בעלי בתים רוצים  לבחון דרכים להגביר את היעילות של החימום שלהם לסייע למערכות קירור ולהפחית את עלויות האנרגיה, רבים נוטלים מבט מקרוב על היתרונות שמציעה טכנולוגיה גיאותרמית.
מטרת המדענים עתה היא לחשוף את האמת על מערכות גיאותרמית להפיג רבים מן הטעויות הרווחות המקיפות את הטכנולוגיה.
 
טכנולוגיה גיאותרמית היא טכנולוגיה חדשה שאין לה רקורד מוכח חד משמעית. אם כי למעשה, טכנולוגיה גיאותרמית משמשת בהצלחה לבתים במשך כמה עשורים. המכונה גם,
 
היום מספקת אנרגיה גיאותרמית  חימום וקירור ליותר מ 1 מיליון מבני מגורים, מסחר, וממשל בארצות הברית. ובעלי הבתים בארה"ב בוחרים כל שנה להתקין כ 50,000 משאבות חום גיאותרמיות.

שלושת המרכיבים העיקריים של מערכת גיאותרמית הם הקרקע כמקור חום, לולאה, ומערכת אספקת אוויר (לצינור המיזוג). משאבת  הקרקע כמקור חום  אינה  שונה ממשאבת אוויר כמקור חימום קונבנציונאלי. אותם הרכיבים פועלים גם במערכת הגיאותרמית - מדחס, מעבה, וכן סליל המאייד - והתוצאות דומות:  כל המערכות מיועדות להעביר חום ולא ליצור חום על מנת להבטיח מרחב מחייה נוח. ההבדל הוא, שמערכת גיאותרמית מסתמכת  על הקרקע ולא  על אוויר כדי לפזר או לספוג או אנרגיית חום.

העלות הישירה של מערכת גיאותרמית מקשה למכור את המערכת. ברוב המקרים, עלות התקנת מערכת גיאותרמית עולה על זו של מערכת רגילה.

עתה מציעים בארצות הברית שעבור בתים חדשים, העלות הישירה של התקנה גיאותרמית חדשה ניתן לכלול  אותה כחלק מתשלומי המשכנתא החודשיים.