קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
א. גור סיימה בהצלחה סדרת ניקוי יחידות מפוח נחשון במוסדות שונים

א. גור סיימה בהצלחה סדרת ניקוי יחידות מפוח נחשון במוסדות שונים

התפתחות של חיידקים ועובשים בתוך יחידות המיזוג עשויה לגרום לירידה חדה באיכות האוויר

חברת א. גור טכנולוגיות, הפועלת בתחום ניקוי וטיפול במערכות מיזוג אוויר וקירור מרכזיות, ביצעה לאחרונה בהצלחה רבה סידרה של פרויקטים לניקוי יחידות מפוח נחשון (פנקול יוניטס) במספר בתי חולים גדולים ברחבי הארץ. יחידות מפוח נחשון נמצאות בשימוש נרחב ברחבי הארץ בבנייני משרדים, בתי חולים, אוניברסיטאות ומוסדות גדולים. 
הבעייתיות הקיימת ביחידות מסוג זה הינה היווצרותם של משקעים שומניים ואורגניים אשר מצטברים על הסוללה וחוסמים את מעבר האוויר דרך הסוללה ובכך מורידים משמעותית את תפוקת היחידה, מעלים את צריכת החשמל, מגבירים את שחיקת היחידה ומורידים את איכות האוויר בחלל החדר.
עדי גור, סמנכ"ל השיווק בחברה, מספר כי חשיבות ניקוי תקופתי של יחידות מפוח נחשון נובעת משני מובנים עיקריים - הראשון, תפוקת היחידה, המשקעים אשר נצברים עם הזמן על סוללת הקירור מונעים את מעבר האוויר וכך מפחיתים משמעותית את תפוקת היחידה. הפגיעה בתפוקה מורגשת בעיקר בימים החמים של הקיץ הישראלי, בהם היחידות לא מצליחות לספק את כמות האוויר הנדרשת לקירור חלל החדר. החשיבות השנייה של ניקוי יחידות מפוח נחשון הינה בריאותית באופייה. יחידות מפוח נחשון ומאיידים בכלל מפתחים לחות ורטיבות רבה בתהליך הקירור ולכן מהווים קרקע פורייה להתפתחות של חיידקם, בקטריות ושלל עובשים על גוף יחידת הקירור. התפתחות של חיידקים ועובשים בתוך יחידות מיזוג האוויר עשויה לגרום לירידה חדה באיכות האוויר הקיימת בחלל החדר ולגרום לפליטה של ריחות לא נעימים מהמזגן, מחלות ותופעות לווי קשות אצל השוהים בסביבת החדר. 
בין המיקרואורגניזמים אשר נמצאו בבדיקות מעבדה כבעלי כושר התפתחות ביחידות מיזוג אוויר ניתן למצוא את חיידקי הליגיונלה (אשר גרמו למספר של רב מקרי תמותה בארץ ובעולם) וחיידקים נוספים כגון Esherichia  coli, Staphylococcus aureus, Aspergillus niger ועוד. ניקוי יחידות מיזוג וחיטויים באמצעות תכשירים מתאימים ישמור על היחידה נקייה מהתפתחות ביולוגית ויבטיח איכות אוויר גבוהה בחלל החדר. סידרת הניקויים שביצעה א. גור טכנולוגיות לאחרונה במספר בתי חולים ברחבי הארץ עברה בהצלחה רבה ושיפרה משמעותית את תפוקת היחידות והביאה אותם למוכנות מלאה לקיץ. 
לפרטים 03-6492053