קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
שארפ חותרת להכפיל את המכירות עד שנת 2013

שארפ חותרת להכפיל את המכירות עד שנת 2013

החברה השקיעה לאחרונה כ-11.2 מיליון דולר ברכישת חמישה אחוז מחברת מדחסים טיוואנית במטרה לשדרג את רמת המדחסים של שארפ

חטיבת מיזוג האוויר של תאגיד שארפ משנסת מותניים והכריזה כי בכוונתה להגדיל את מכירותיה לכדי 3.4 מיליון יחידות בשנת 2013, כפליים ממה שמכרה החברה אשתקד.
החברה השקיעה לאחרונה כ-800 מיליון ין (11.2 מיליון דולר) ברכישת חמישה אחוז מחברת מדחסים טיוואנית במטרה לשדרג את רמת המדחסים של שארפ ומזגני האינוונטר שלה במיוחד, תוך הפיכתם לשקטים ויעילים יותר מבחינה אנרגטית.
עד היום נהגה החברה לרכוש מדחסים המהווים אלמנט מרכזי במערכות מיזוג, מגורמים חיצוניים. בנוסף, הכריזה שארפ, שמייצרת כיום מזגנים בשלושה אתרים שונים במזרח אסיה, על הרחבת המפעל שלה בתאילנד, כך שכושר הייצור השנתי של המפעל יגדל מ-800 אלף מערכות מיזוג בשנת 2010 לכ-1.3 מיליון יחידות.
על מנת לעמוד ביעד המכירות הרם שהציבה לעצמה, מתכוונת שארפ להגדיל את הנוכחות שלה בעיקר בסקטור הביתי, ולשם כך בכוונתה לפתח קו חדש ומשוכלל של מזגני אינוורטר. אלא שנראה כי לחברה נכונה עבודה רבה לאור התוצאות המאכזבות עד כה של שנת 2011, תוצאות שהושפעו מהירידה הגדולה במחירי המזגנים לצד עלייה משמעותית בחומרי הגלם ועלויות הייצור בגין השפל הכלכלי העולמי.
ראוי לציין כי שארפ החליטה להיכנס בהדרגה לשווקים חדשים, ומשקיעה כעת מאמצים בחדירה לצפון אפריקה ולמזרח התיכון. כחלק מהמאמץ בנושא, רכשה החברה לאחרונה את אולימפיק גרופ, משווקת מערכות מיזוג וקירור מובילה בשווקים הנ"ל.