קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
א. גור ביצעה עבודות ניקוי וחיטוי יח' מפזרי אוויר במפעל לעיבוד בשר

א. גור ביצעה עבודות ניקוי וחיטוי יח' מפזרי אוויר במפעל לעיבוד בשר

חשיבות ניקוי תקופתי של סוללות מפזרי אוויר הינה בעלת חשיבות עליונה

חברת א. גור טכנולוגיות, הפועלת בתחום ניקוי וטיפול במערכות מיזוג אוויר וקירור מרכזיות, ביצעה לאחרונה בהצלחה רבה עבודות ניקוי וחיטוי של יחידות מפזרי אוויר במפעל לעיבוד בשר. 
הבעייתיות הקיימת ביחידות קירור מסוג זה, הפועלות בסביבת ייצור מזון, הינה היווצרותם של משקעים שומניים אשר מצטברים על הסוללה וחוסמים את מעבר האוויר דרך הסוללה ובכך גורמים לעליה בטמפרטורה בחלל המפעל ולפגיעה קשה בתהליכי הייצור עד לכדי הפסקה כללית של הייצור.
עדי גור, סמנכ"ל השיווק בחברה, מספר כי חשיבות ניקוי תקופתי של סוללות מפזרי אוויר, במיוחד ביחידות המותקות במפעלי ייצור ועיבוד מזון, בהם מחוייבת בקרת אקלים קפדנית בתהליכי הייצור, הינה בעלת חשיבות עליונה. הזנחה של הטיפול ביחידות עלולה לגרום לעצירה פתאומית ומיידית של תהליכי הייצור על ידי משרד הבריאות ולגרימת נזקים כספיים גדולים למפעל.
חשיבות רבה קיימת בביצועם של טיפולים וניקויים תקופתיים של סוללות מיזוג אוויר וקירור. חשיבות זו נובעת משני מובנים עיקריים, הראשון, כפי שצויין, תפוקת היחידה, המשקעים אשר נצברים עם הזמן על סוללת הקירור מונעים את מעבר האוויר וכך מפחיתים משמעותית את תפוקת היחידה. הפגיעה בתפוקה מורגשת בעיקר בימי הקיץ החמים, בהם היחידות לא מצליחות לספק את כמות האוויר הנדרשת לקירור חלל החדר והטמפרטורה בחלל הייצור מטפסת לערכים הפוגעים באיכות המוצרים ועשויים לגרום לפסילתם. החשיבות השנייה של ניקוי הסוללות הינה בשמירה על חיי המערכת ועלות תפעולה, שכן הצטתברות הלכלוך בין עלי הסוללה גורם למעמסה על מדחסי היחידה והמפוחים ובכך לעליה חדה בצריכת הארגיה ושחיקת מואצת של חלקי היחידה. תהליך הניקוי של סוללות מפזרי האוויר במפעל לעיבוד הבשר בוצע באמצעות תכשיר ה- Gab-Coil, המשמש לניקוי סוללות קירור ומיזוג אוויר. התכשיר הותז על הסוללות כנוזל ולאחר מגע עם עלי היחידה התכשיר הפך לקצף סמיך ביותר אשר "דחף" את כל המשקעים השומניים מעומקה של הסוללה כלפי חוץ לשטיפה קלה במים והשאיר את הסוללה נקייה לחלוטין, ללא כל גרימת נזק לעלי האלומיניום העדינים. 
למידע נוסף: 03-6492053