קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
תעשיות חשמל החלה בשיווק מערכת בקרה אלחוטית ללא סוללות

תעשיות חשמל החלה בשיווק מערכת בקרה אלחוטית ללא סוללות

המערכת פותחת אפשרויות חדשות בבניה בבתים חדשים ובשיפוץ מבנים קיימים, כולל בנייה לשימור

תעשיות חשמל, חברה מובילה באספקת ציוד לתחום בקרת המבנה, המיזוג והקירור ולתעשייה, החלה לאחרונה בשיווק EasySense, מערכת בקרה אלחוטית ללא סוללות בשיטת 'קצירת אנרגיה'.
מערכת EasySense תוצרת Thermokon הגרמנית, שהוצגה בתערוכת אקלימה, מבוססת 
על טכנולוגיה חדישה של רגשים ומפסקי חשמל אלחוטיים ללא סוללות. מערכת EasySense פותחת אפשרויות חדשות בבניה בבתים חדשים ובשיפוץ מבנים קיימים, כולל בנייה לשימור. 
מהיום ניתן לשנות בקלות את מיקום המפסקים בבית. מפסקי החשמל דקים וניתנים להרכבה על גבי כל משטח ללא כל צורך בחציבה או אפילו בקופסא שקועה בקיר! ניתן להתקין אותם על קירות זכוכית, קירות בטון, שיש ובכל מקום שרוצים. בדומה ללחיצה על מצת, פעולת הלחיצה הקטנה על המפסק מייצרת אות אלחוטי שיכול לעבור כ-30 מטר דרך קירות ואפילו כ-10 מטר דרך תקרת בטון. בשטח פתוח הטווח הוא 300 מטר.
מערכת EasySense היא טכנולוגיה של קצירת אנרגיה (Energy Harvesting) המשתמשת באנרגיה זמינה מהסביבה עבור הפעלת אביזרים שונים. בבסיס המערכת ניצבות שתי טכנולוגיות עיקריות: ניצול הכח הטמון בלחיצת האצבע על מפסק החשמל ששולח אות אלחוטי למקלט כדי שיפעיל תאורה, תריסים חשמליים וכו'. הטכנולוגיה השנייה מנצלת את התאורה הקיימת במבנים כדי להפעיל אביזרי פיקוד שונים כגון רגשי טמפרטורה, טרמוסטטים לחדר, מגנטים לחיווי מצב פתיחה של דלת או חלון ועוד. שעתיים של תאורה ביתית רגילה מספיקה לטעון אותם כדי שיוכלו לתפקד גם 60 שעות בחושך מוחלט! 
בנוסף, הציגה לראשונה תעשיות חשמל בתערוכת אקלימה, את ה- thanos, בקר לשליטה מלאה בחדר (תאורה, מיזוג, תריסים חשמליים) תוצרת Thermokon עם תקשורת אלחוטית המחברת אותו למערכת ה- EasySense. המנכ"ל, אריאל ינאי, מסר כי אין בעיה להוריד את המפסק מהקיר ולהדביק אותו במיקום חדש. מי שרוצה לשלוט על התאורה או על המיזוג ממספר נקודות יכול תמיד להוסיף עוד מפסק או טרמוסטט, ללא חציבות, ללא סוללות ועם חסכון ניכר בזמן עבודה.
המערכת באישור משרד התקשורת ועומדת בכל התקנים האירופיים והאמריקאים הדרושים.