קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ווירפול מפטרת 5,000 עובדים באמריקה ואירופה

ווירפול מפטרת 5,000 עובדים באמריקה ואירופה

כ-10 אחוז ממצבת כוח האדם שלה בצפון אמריקה ואירופה

המיתון העולמי נותן את אותותיו על ווירפול. יצרנית מיזוג האוויר ומוצרי החשמל הגדולה בעולם מתכוונת לקצץ 5,000 משרות - כ-10 אחוז ממצבת כוח האדם שלה בצפון אמריקה ואירופה, על רקע היחלשות הביקוש והגידול בעלויות החומרים.
החברה גם הקטינה באופן דרסטי את תחזית הרווח שלה ל-2001 ודיווחה על תוצאות רבעוניות נמוכות מהציפיות. ווירפול, שעל מותגיה נמנים גם מייטאג, קיצ'ן אייד, אמנה ובאוקנכט, סובלת מביקושים חלשים על רקע המיתון וכתוצאה מעליית מחירי חומרי גלם ובמיוחד פלדה ונחושת.
ביצועיה של ווירפול, שמושבה בבנטון הרבור, מישיגן, מהווים אינדיקציה מהימנה למצב הכלכלי בכללותו, כיוון שהם מראים אם הצרכנים מוכנים להוציא כסף על מוצרים גדולים יחסית כמו מערכות מיזוג מרכזי, מזגנים מפוצלים, משאבות חום ומקררים.
חברת ווירלפול מציינת השנה 100 שנה להיווסדה, הינה ענקית בתחום ייצור מוצרי חשמל ביתיים ועוסקת בייצור ושיווק מכשירי חשמל לבנים וציוד לבית. בבעלות החברה 13 מפעלים ברחבי העולם והיא משווקת מוצרים ביותר מ- 170 מדינות עם מחזור מכירות שנתי של מעל 17 מיליארד דולר ומעל 67,000 עובדים ברחבי העולם. בנוסף, מייצרת החברה תחת המותג קנמור, מכשירי חשמל לאיקאה והום דיפו.