קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
נחנך פרויקט הבניה הירוקה הרוויה הראשון בצפון הארץ

נחנך פרויקט הבניה הירוקה הרוויה הראשון בצפון הארץ

הראשון בצפון הארץ אשר נבנה בפיקוח מלא של מכון התקנים על פי תו תקן ישראלי 5281

השר להגנת הסביבה, ח"כ גלעד ארדן, חנך את פרויקט הבניה הירוקה הרוויה הראשון בצפון הארץ. הפרויקט, "אגדים בעמק" ברובע יזרעאל בעפולה, הינו הראשון בצפון הארץ אשר נבנה בפיקוח מלא של מכון התקנים על פי תו תקן ישראלי 5281. השר ארדן ציין בדבריו כי יש בכוונתו לקדם את הבנייה הירוקה בכל הארץ ובעיקר מחוץ לאזור המרכז.
השר הדגיש כי בניה על פי תו תקן ישראלי 5281 היא חסכונית מאוד באנרגיה ומונעת חשיפה של דיירי בתים לחומרים מסוכנים הנמצאים בחומרי הבניה הסטנדרטיים. "עד כה משנת 2005 אושרו לבניה בישראל בסך הכל 10 בניינים על פי תו תקן ירוק 5281. הפרויקט של חברת אגדים הוא הראשון שנבנה באזור הצפון ולשמחתי, כרגע יש בקנה עוד כ-150 בניינים שנכנסים לתהליכי אישור בניה על פי תו התקן הירוק".
בפרויקט "אגדים בעמק" בונה חברת "אגדים" ארבעה בניינים בני שבע קומות (שתי דירות גן, שתי דירות גג מפוארות ובסך הכול 19 יחידות) בכל בניין. היזמים החליטו לבנות את הבניינים בפיקוח ובהשגחה צמודה של אנשי מכון התקנים.
הבניה כולה מתבצעת על פי תו התקן הישראלי 5281, המכיל בתוכו שורה של דרישות מחמירות בנושאים שונים: אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות ורווחה, פסולת, תחבורה, ניהול אתר הבנייה וחדשנות. תו התקן הישראלי 5281 נכתב ועובד על ידי מומחי מכון התקנים, אנשי התכנון והביצוע בתחומי הבנייה השונים ובסיוע מומחים בינלאומיים לבנייה ירוקה.
ארדן המליץ לראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, לחייב את מי שמגיש תוכניות בניה בתחומי העיר לקבל על עצמם לפחות חלק אם לא את כל מרכיבי תו הבניה הירוקה.