קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
הונהג תעריף חשמל מדורג לפי שעות ועונות

הונהג תעריף חשמל מדורג לפי שעות ועונות

התוכנית תאפשר למשפחה ממוצעת לחסוך עד כ-10% בתעריף החשמל השנתי שלה

רשות החשמל אישרה את תוכנית "תעו"ז פשוט לצרכנים ביתיים", על-פי טיוטה שהציגה בנובמבר. לדברי גורמים ברשות, התוכנית תאפשר למשפחה ממוצעת לחסוך עד כ-10% בתעריף החשמל השנתי שלה.
ההסדר החדש, מסוג תעריף עומס וזמן (תעו"ז), נכנס לתוקף ב-19 בפברואר, ומאפשר לצרכנים שיבחרו בו ליהנות מתעריף חשמל מוזל בשעות השפל ומתעריף יקר יותר בשעות העומס.
ההסדר מציע רמות מחירים שונות לחודשי הקיץ יולי-אוגוסט ולחודשי החורף דצמבר-פברואר ורמת מחירים נמוכה יחסית לעונת המעבר, המתפרשת על פני כל שבעת החודשים האחרים. בכל עונה חולקו רמות המחירים לשני מקבצי השעות בהתאם לשעות השפל ושעות העומס. 
תעריף החשמל החדש קובע כי צריכת החשמל בחודשים דצמבר-פברואר תעמוד על 39.09 אגורות לקוט"ש בין השעות 16:00 ל-22:00, כשבשאר היממה יזנק תעריף הצריכה ל-106.15 אגורות לקוט"ש. בחודשים יולי-אוגוסט יעמוד התעריף על 116.96 אגורות לקוט"ש בין השעות 10:00 ל-17:00, כשבשאר היממה תוזל הצריכה ל-35.75 אגורות לקוט"ש. בשאר שבעת חודשי השנה, יונהג תעריף חשמל אחיד זול מהתעריף הביתי הנהוג. התעריף הנוכחי לצרכן עומד על 54.4 אגורות לקוט"ש.
על-מנת לתמרץ את חברת חשמל להרחיב את השירות קבעה רשות החשמל כי החברה תקבל תשלום חד-פעמי של 100 שקלים עבור כל צרכן שיבקש להצטרף לתעו"ז הביתי. צרכנים שיבקשו לעבור להסדר יידרשו להחליף את המונה הביתי שלהם במונה תעו"זי וכתוצאה מכך יתייקר התשלום החודשי הקבוע שהם משלמים לחברת החשמל בכ-7 שקלים לחודש ויעמוד על 21.62 שקלים עבור מונה חד-פאזי ו-23.02 שקלים עבור מונה תלת-פאזי.