קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מחקר חדש צופה גידול של כ-15% בביקוש למזגנים בארה

מחקר חדש צופה גידול של כ-15% בביקוש למזגנים בארה"ב

תוצר ישיר של הביקוש הגובר לפרויקטי נדל"ן למטרות מסחר ומגורים

למרות המיתון הכבד שבו שרויה ארה"ב, נראה כי שוק מיזוג האוויר, חימום ואוורור האמריקני, ייהנה מפריחה נאה בשלושת השנים הקרובות.
מחקר חדש שמפרסמת קבוצת המחקר פרידוניה, קובע כי תעשיית המיזוג האמריקנית צפויה לרשום גידול בהיקף של כ-5.1 אחוז בממוצע לשנה, בשלושת השנים הקרובות, ולהגיע למחזור של כ-16.8 מיליארד דולר בשנת 2015. 
לדברי עורכי המחקר, הגידול הצפוי הנו תוצר ישיר של הביקוש הגובר לפרויקטי נדל"ן למטרות מסחר ומגורים כאחד, לאחר שהכלכלה האמריקאית צלחה את שיא השפל שנרשם במהלך שנת 2010. טריגר נוסף לגידול המסתמן במכירות תעשיית המיזוג והקירור, הנו הביקוש הגובר למערכות חסכוניות באנרגיה עקב שינויים ברגולציה והכנסת שורה של תמריצים לעידוד הצרכנים להחלפת המערכות הישנות והבזבזניות במערכות בעלות נצילות אנרגטית גבוהה יותר ואשר נחשבות לירוקות יותר.
הסקר, שמשתרע על כ-329 עמודים, קובע כי המנוע העיקרי של הגידול הצפוי לתעשיית המיזוג, חימום ואוורור, הינם מזגנים בודדים אשר מהווים כ-75 אחוז מהמזגנים אשר נמכרו בשנת 2010 וזאת בניגוד לעבר כשמערכות המיזוג המרכזיות משלו בכיפה. הביקוש ההולך וגובר לדגמים אלה, נובע מהפיתוח וההשקה של דגמים חסכוניים יותר ואשר עושים שימוש בקררים ידידותיים לסביבה. זרז נוסף לגידול הצפוי הן משאבות החום אשר אמורות להגיע לשיא המכירות של כל הזמנים בשנת 2015.