קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
עליית המחירים, החום הכבד והשימוש המוגבר במזגנים הזניקו את  חשבונות החשמל בקיץ בכ-35%

עליית המחירים, החום הכבד והשימוש המוגבר במזגנים הזניקו את חשבונות החשמל בקיץ בכ-35%

הצריכה הממוצעת בחודשי הקיץ עמדה על 1429 קוט"ש - עלייה של 9% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה

תושבי ישראל, שמצאו מפלט ממזג האוויר הלוהט והדביק בקור הנעים והמפנק של מערכות המיזוג, נדרשים כעת לשלם את המחיר. לא רק הטמפרטורה שברה בקיץ שיאים אלא גם חשבון החשמל שלנו בגין שימוש מוגבר במזגנים.
כיוון שהמזגנים עבדו שעות נוספות בניסיון להתמודד עם החמסינים של יולי-אוגוסט, קפצו חשבונות החשמל הדו-חודשיים בשיעור של 25-36 אחוז לעומת החשבון הממוצע בשנה שעברה.
על-פי נתוני חברת החשמל הצריכה הממוצעת בחודשי הקיץ עמדה על 1429 קוט"ש - עלייה של 9% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, דבר שהתבטא בחשבונות שאף תפחו בשל עליית המחירים שנבעה מהמחסור בגז טבעי והתייקרות מחירי המזוט. 
ראוי לציין כי תעריפי החשמל התייקרו בכ-25% מאשר לפני שנה. מחיר קוט"ש חשמל אחד בקיץ 2012 ניצב על 58.96 אגורות לעומת כ-50.3 אגורות אשתקד.
החום הכבד הכניע גם את הצרכנים שביקשו לחסוך בעקבות המודעות להתייקרות וההבטחות של המדינה למתן הנחה על חשבון החשמל למי שיצרוך פחות חשמל. ראוי לציין כי עלות הפעלת מזגן מפוצל ללא הפסקת תמוסטט נאמדת בכ-1.5 שקלים לשעה, ולכן תפחו חשבונות חשמל רבים מכ-858 שקל בממוצע למשק בית אשתקד ללמעלה מ-1000 שקל.
גם מפעלי התעשייה התקשו להתמודד עם החום ועם נטל חשבונות החשמל בחודשי הקיץ. נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה, יהודה אלחדיף, מסר כי הוצאות החשמל של התעשיינים גדלו השנה בכ-50% ויותר, בשל התייקרות התעריפים.