קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
בסיס חיל האוויר בפלמחים זכה באות החברה להגנת הטבע

בסיס חיל האוויר בפלמחים זכה באות החברה להגנת הטבע

בזכות פעילות לשמירת הטבע בחולות

אבי אוליגנהרץ
בסיס חיל האוויר בפלמחים, עיריית נתניה, עיריית ירושלים, פעילים תושבי עמק חפר ופרויקט חינוך בשרון, זכו באות החברה להגנת הטבע על פעילות לשמירה על הטבע והסביבה. האות הוענק בכנס ירושלים לסביבה וטבע החמישי של החברה להגנת הטבע, על פעילות למען שמירת המגוון הביולוגי.
בסיס חיל האוויר זכה באות בזכות פעילות לשמירת הטבע בחולות -  חולות מישור החוף הם מערכת אקולוגית נדירה וייחודית, העשירה בערכי טבע רבים, בעלי חיים לצד צמחים. חיילי ומפקדי הבסיס מבצעים באופן קבוע פעילויות שונות בשטח החולות והכורכר בבסיס, למניעה, ביעור מוקדם והקטנת ההשפעה של מינים פולשים. 
עיריית ירושלים היא הראשונה בארץ המחויבת ליישם ביישום תכנית לניהול מגוון ביולוגי עירוני. התוכנית כוללת הכנת סקר, מתווה פעילות עירונית, שולחן עגול של כל בעלי העניין, תכנית חינוכית עירונית ועוד. עיריית נתניה היא הרשות הראשונה בישראל שמינתה ומעסיקה אקולוגית מקצועית כ"אקולוגית עירונית" – אביב אבישר, העוסקת בניהול בפועל של ארבעה שטחים עשירים בערכי טבע בקנה מידה לאומי: בריכות חורף, כורכר, חמרה וחוף הים.  
אבישר מפעילה מערך ענף של פעולות ניהול וממשק אקולוגיות לשמירת טבע, כמו ביעור מינים פולשים, הסדרת שבילי ביקור, העברת השתלמויות למערכת החינוך העירונית ושיקום של בתי גידול פגועים.
קבוצת פעילים תושבי עמק חפר, זכתה באות הודות ל"מקום טוב לחיות" –מיזם קהילתי המעודד שימוש בחיות בר בעלות יכולת הדברה ביולוגית להדברת מזיקים, חרקים ומכרסמים והפחתה של השימוש בהדברה כימית דרך עשייה קהילתית. בין הפעילויות אותם מקדם המיזם – חפירה, הדרכה, ניטור ושימור של בריכות חורף, בית גידול לדו חיים ובניית תיבות לינה לעטלפי חרקים באזורים הבנויים.
נדב גופר, ראש מדור חינוך והסברה ביחידה לאיכות הסביבה באזור השרון, קיבל את האות בזכות תכנית למיפוי קהילתי של מגוון המינים העירוני ולשמירת הטבע העירוני. הפרויקט פועל בקרב בתי ספר מ- 6 רשויות מקומיות ומטרתו לעורר את סקרנות התלמידים לטבע, לחשוף את התלמידים לטבע המקומי בפתח הבית וליצור בהם מודעות ומעורבות.