דבר עורך Cool Air - גיליון אוקטובר 2008 

דבר עורך Cool Air - גיליון אוקטובר 2008 

"החמה הקרה" , מאמרו המאלף של רו"ח אהוד ציגלמן פותח בפנינו צוהר לפתרון קירור שעד היום העולם לא טרח להשקיע בו מחשבה מעמיקה ומשאבים בגלל עלותו הגבוהה ביחס לפתרונות המיזוג הקונבנציונליים. מאמר זה עשוי לסייע למתלבטים ולקובעי המדיניות לצאת קצת מהקופסא,

אבי אובליגנהרץ

 

חמה וקירור נשמע כמו דבר והיפוכו, אוקסימורן אם תרצו, אולם כבר לפני כ-100 שנה הוכח ששימוש מושכל בקרני החמה יכול להוות מקור לא אכזב למיזוג או קירור סולארי. בתקופה שבה מקורות האנרגיה הפוסילית שלנו הולכים ומתדלדלים וההתחממות הגלובלית מחייבת אותנו לחפש ביתר שאת אחר מקורות אנרגיה אלטרנטיבית, מוכרחים לשקול ביתר שאת את אופציית המיזוג הסולארי.

"החמה הקרה" (עמ' 16 ), מאמרו המאלף של רו"ח אהוד ציגלמן פותח בפנינו צוהר לפתרון קירור שעד היום העולם לא טרח להשקיע בו מחשבה מעמיקה ומשאבים בגלל עלותו הגבוהה ביחס לפתרונות המיזוג הקונבנציונליים. מאמר זה עשוי לסייע למתלבטים ולקובעי המדיניות לצאת קצת מהקופסא, ולשקול ברצינות את אופציית הקירור הסולארי.

במקביל מסתבר, יש לפחות צדיק אחד בסדום שדוחף בכיוון ושמו אדי בית הזבדי מהאגף לשימור אנרגיה במשרד התשתיות. הודות לבית הזבדי וכמה מעמיתיו באגף, הוציא לאחרונה המשרד מכרז ראשון להקמת שתי מערכות מיזוג אוויר תרמו-סולאריות, אשר אמורות לנצל את אנרגיית השמש לקירור חללים, בלא צורך בחיבור לרשת החשמל.

אנחנו נעקוב אחר המתרחש בנושא ובואו נקווה שמעז יצא מתוק.

קריאה נעימה.

 


פי.סי.חץ