דבר העורך קול אייר גיליון מרץ 2013

דבר העורך קול אייר גיליון מרץ 2013

בסופו של דבר זכה בכבוד ויקר סילבן שלום, שאף שימש בעבר כמנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות ויו"ר דירקטוריון חברת החשמל

אבי אובליגנהרץ
 
 
ההתכווצות שכפו על הממשלה, שותפיו החדשים של רה"מ לקואליציה, הקפיצה את מניותיו של משרד האנרגיה והמים. מאבק אדיר התחולל מאחורי הקלעים על המשרד הקטן ושולי יחסית בין שר האוצר היוצא, יובל שטייניץ, למשנה לרה"מ, סילבן שלום.
בעיני חבריו למפלגה, בסופו של דבר זכה בכבוד ויקר שלום, שאף שימש בעבר כמנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות ויו"ר דירקטוריון חברת החשמל. 
בטקס כניסתו לתפקיד, ציין שלום כי "ישראל כיום היא המדינה המובילה בתחום התפלת המים. פיתוח משק המים הוא דבר מרכזי בעיני, כמו גם פיתוח משק האנרגיה כולו. אנו שואפים להביא את בשורת הגז הטבעי גם לפריפריה, מהלך אשר יוביל להקטנת עלויות הייצור ויסייע בפיתוח אזורים אלו". 
אכן דברים כדורבנות, מה גם שהשר הטרי הבטיח להמשיך לקדם את האנרגיות המתחדשות, בתחום הסולארי והרוח, ואת השינויים והרפורמות במיוחד במשק החשמל  ולא שכח לציין את הרווח הכלכלי שצפוי לישראל מכניסת הגז הטבעי והצורך בהפחתת הזיהום.
מהר מאוד יגלה לצערנו שלום כי המרחק בין הבטחות למעשים הוא רב וכי בדרכו ניצבים אינספור מכשולים בירוקרטיים וועדים רבי עוצמה, דוגמת זה של חברת החשמל, שהאינטרסים שלהם קודמים לצרכי המדינה ועומדים כחומה בצורה בין המציאות הנוכחית לכניסה לעצמאות אנרגטית. למען עתידנו בואו נקווה ששלום יצליח היכן שקודמיו נכשלו.
קריאה נעימה
אבי אובליגנהרץ
 
 
 
 
 


פי.סי.חץ