דבר העורך קול אייר גיליון אפריל 2013

דבר העורך קול אייר גיליון אפריל 2013

הגז הטבעי יקטין את התלות שלנו בספקי אנרגיה חיצוניים, אבל בשלב זה התשתיות והכמות שלו רחוקות מלתת מענה טוטאלי לצרכי האנרגיה של ישראל

אבי אובליגנהרץ
ארבע שנים אחרי שהתגלה ואחרי לא מעט מהמורות בדרך, החל הגז הטבעי לזרום ממאגר "תמר" והביא את מדינת ישראל, נטולת המחצבים, לעידן חדש: עידן העצמאות האנרגטית.
טועה מי שסבור כי בעקבות המהלך תעריפי החשמל יוזלו מחר ונוכל "לבזבז" חשמל לפחות כמו דירקטור וולט בתוכנית המיתולוגית של "זהו זה", המתנהג כמי שיושב על השאלטר של תחנת כוח פרטית.
במשרד האנרגיה והמים שוברים מן הסתם בימים אלה את הראש כיצד לחדד את מסריו של הקמפיין לחסכון בחשמל על רקע המצוקה הצפויה כמדי קיץ בשנים האחרונות. הגז הטבעי יקטין את התלות שלנו בספקי אנרגיה חיצוניים, אבל בשלב זה התשתיות והכמות שלו רחוקות מלתת מענה טוטאלי לצרכי האנרגיה של ישראל.
אי לכך, חובה על כל אחד מאתנו לנהוג בתבונה בשעות העומס ומחוץ להן בעונה הבוערת ההולכת ומתקרבת, ובמיוחד כשמדובר בהפעלת מזגנים ומכשירי חשמל בזבזניים אחרים. הקמפיינים בהם יצא משרד האנרגיה והמים, כמו גם המיזם להחלפת מזגנים שייצא סוף-סוף בראשית מאי, מספקים לנו הזדמנות טובה לעשות ראורגניזציה בתחום החשמל והאלקטרוניקה הביתיים ואפשרות נהדרת לעבור למכשירים חסכוניים וידידותיים יותר לסביבה למען הדורות הבאים.
 
קריאה נעימה
אבי אובליגנהרץ
 
 


פי.סי.חץ