דבר העורך קול אייר גיליון יוני 2013

דבר העורך קול אייר גיליון יוני 2013

גורלם של כ-8 מיליון איש החיים בישראל והדורות הבאים נתון במידה רבה בידי שר האוצר לפיד ורה"מ נתניהו

אבי אובליגנהרץ
מאבק תקשורתי אדיר חסר תקדים מתנהל בימים אלה במדינת ישראל ומאיים להטביע את הציבור בסוגיית יצוא הגז הטבעי. כיצד מדינה נטולה או ענייה במחצבים ממהרת להיפטר מהאוצר הכל כך חשוב שנמצא לא מכבר בלב ים ועשוי לשנות כליל את משק האנרגיה?
גורלם של כ-8 מיליון איש החיים בישראל והדורות הבאים נתון במידה רבה בידי שר האוצר לפיד ורה"מ נתניהו, היות ומדובר בהחלטה בעלת השפעות מרחיקות לכת מבחינת חשבונות החשמל שלנו, איכות האוויר שאנו נושמים, התנהלות מקומות העבודה שלנו, היצע מקומות עבודה, יחסי פריפריה ומרכז, הקטנת הפער בין עשירים לעניים, רווחה חברתית, חינוך ועוד שלל נושאים.
כרגיל במחוזותינו רב הנסתר על הגלוי ומסך העשן סביב הסוגיה הבוערת אינו מאפשר קיום דיון ציבורי תקין ואמיץ שיאפשר לציבור, שבמידה רבה משאבי הגז שייכים לו, להכריע בסוגיה. מאחורי כל טייקון ושחקן במשחקי הכס המתנהלים כעת אל מול עינינו, ניצבת סוללה אדירה של לוביסטים, יחצנים, מומחים מטעם וכמובן פוליטיקאים שיעשו הכל כדי שעמדתם הגביר שלהם תתקבל. כל גורם שכזה כמובן יודע יותר טוב מאתנו מה טוב עבורנו, ואף אחד לא טורח להעמיד מעל הכל את האינטרס הציבורי. אל תתפלאו אם שוב ימכרו אותנו תמורת נזיד עדשים ועוד ידרשו מאתנו לשלם את מחיר הטעויות של מקבלי ההחלטות בחשבונות חשמל מנופחים.
 
קריאה נעימה
אבי אובליגנהרץ
 
 

 


פי.סי.חץ