דבר עורך CoolAir  - גיליון נובמבר 2008

דבר עורך CoolAir - גיליון נובמבר 2008

"החמה הקרה" , מאמרו המאלף של רו"ח אהוד ציגלמן פותח בפנינו צוהר לפתרון קירור שעד היום העולם לא טרח להשקיע בו מחשבה מעמיקה ומשאבים בגלל עלותו הגבוהה ביחס לפתרונות המיזוג הקונבנציונליים. מאמר זה עשוי לסייע למתלבטים ולקובעי המדיניות לצאת ק

אבי אובליגנהרץ

 כילדים בשכונה נהגנו בקיץ לרדוף אחרי מוכרי האבטיחים שהפציעו שוב ושוב ברחוב שלנו על עגלה עם סוס, ובחורף אחרי מוכרי הנפט שנהגו לצלצל בפעמון ולהכריז  בקולי קולות על מרכולתם.

 

מדוע נזכרתי לפתע במשהו שקרה בכלל במאה הקודמת ולילדים נראה כאילו בכלל התרחש בימי הביניים? כי במהלך העבודה על הגיליון שבו הנכם אוחזים, נודע לי כי 93% מבני ישראל נוהגים לחמם את הבית באמצעות המזגן.
זה לא שתנורי נפט, תנורים חשמליים, ראדיטורים ואמצעי חימום והסקה נוספים נעלמו לחלוטין מעולמנו, אבל הם בהחלט בגדר עולם הולך ונעלם. אין ספק שהמזגן הפך לחלק בלתי נפרד משגרת חיינו בקיץ ובחורף, אבל כשמבינים באיזה ברוך אנחנו נמצאים מבחינת אנרגיה, ראוי שנשקיע יותר מחשבה ומאמץ בחסכון באנרגיה.
מעבר לכך, חובה עלינו לנהוג בכל אמצעי הזהירות העומדים לרשותנו על מנת שהחורף יהיה בטוח עבורנו ועבור הסביבה שלנו. כלומר, לאור האסונות הכבדים שהתרחשו בחורפים הקודמים בשל חוסר זהירות שנקטו צרכנים שנרדמו כאשר התנורים, הסדינים החשמליים או אמצעי החימום האחרים דולקים וכדומה, מוטב לכבות את אמצעי החימום לפני שהננו עולים על יצוענו.
שיהיה לכולנו חורף בטוח ונעים.
קריאה נעימה
 
 

 


פי.סי.חץ