דבר העורך קול אייר גיליון פברואר 2015

דבר העורך קול אייר גיליון פברואר 2015

אופטימיות זהירה, היא כנראה הדרך הטובה ביותר לסכם את הציפיות של מנהלי החברות המובילות לאספקת ציוד לענף מיזוג האוויר והקירור בסקר סיכום ותחילת השנה שערכנו עימם ואשר חלקו הראשון מתפרסם בגיליון זה.

אבי אובליגנהרץ
סביר להניח שרובנו לא נזכור לטובה את שנת 2014 רבת התהפוכות  ואשר שידרה אי ודאות אחת גדולה במישור הביטחוני והכלכלי כאחד. אי הודאות לא צפויה להתפזר במהרה למרבה הצער לפחות לא עד אשר נעבור בשלום את הבחירות ותקום סוף- סוף ממשלה חזקה ויציבה. המצב הביטחוני הנזיל במחוזותינו ובכלל בעולם, ההאטה ההולכת ומחריפה באירופה והרתיעה המתבקשת מלקיחת סיכונים מיותרים בתקופה שכזו אינם מבשרי טובות.
יחד עם זאת, לא ניתן לדרוך זמן רב במקום וחייבים כידוע לצעוד קדימה. מכאן תחושת האופטימיות הזהירה: המשך פרויקטים קיימים, תחילה של פרויקטים חדשים וכמובן התייעלות פנימית שיחד יאפשרו לחברות הציוד להמשיך לפעול בבטחה.
הצורך האדיר בחסכון באנרגיה ממשיך כמובן לתת את אותותיו על התעשייה, ומכיוון שמדובר במרכיב ההוצאות הגדול ביותר בכל ארגון, הרי שהביקוש למערכות ואביזרים בתחום לא רק שלא יקטן אלא יגדל בהתאמה. מה גם שהתקנים הסביבתיים ההולכים ומחמירים גורמים לשינוי פני המשחק ומי שלא יתאים את עצמו למציאות החדשה יתקשה לשרוד. אופטימיות זהירה כבר אמרנו?
 
 
קריאה נעימה


פי.סי.חץ