דבר העורך קול אייר גיליון אפריל 2015

דבר העורך קול אייר גיליון אפריל 2015

“ברגע שיהיו אנשי מקצוע טובים יותר, הם יביאו יותר פרנסה הביתה. האמינו לי זהו דבר אפשרי. כולנו יחד ניצור את השינוי”

אבי אובליגנהרץ
“ברגע שיהיו אנשי מקצוע טובים יותר, הם יביאו יותר פרנסה הביתה. האמינו לי זהו דבר אפשרי. כולנו יחד ניצור את השינוי”, כך חתם דויד בן טוב את כנס הייסוד של ארגון העוסקים בענף מיזוג האוויר בישראל.
הכנס שנערך בכפר המכביה באופן סמלי סמוך לחג האביב והחרות, הדגיש ביתר שאת את המצוקה ההולכת ומחריפה ברמת המקצועית ותדמיתם של מתקיני המזגנים. רבים וטובים מנסים מזה שנים להתריע ואף פצחו ביוזמות שונות בניסיונות להסדרת המקצוע וליצור חסמים שימנעו מאנשי מקצוע לא מיומנים או אם תרצו חאפרים להיכנס לענף, ולגרום לנזקים בלתי הפיכים ליצרני ויבואני המזגנים ולמתקינים המקצועיים כאחד.
כ-150 איש שעדיין מאמינים שלא כל הסוסים ברחו מהאורווה ועדיין ניתן לעגן את הענף בחוק, טרחו ובאו לאירוע הייחודי שזכה לתמיכה גורפת מצד חברות המזגנים הסובלות מנזקים תדמיתיים- כלכליים כבדים כתוצאה מהתוהו ובוהו השורר כיום בשטח.
עד כמה חמורה הבעיה אם תהיתם, חמורה מספיק כדי שטל בית הלחמי, סמנכ”ל שירות תשלובת המיזוג של אלקטרה  ויגאל עמר, סמנכ”ל שירות תדיראן יספרו קבל עם ועדה על הנזקים הנגרמים לחברותיהם בגין התקנות לקויות של מתקינים לא מוסמכים, וימנו שורה של מהלכים בהם ניתן לנקוט כדי למנוע את התופעה המבישה.
יש לקוות שהרוח הגבית לה זכתה היוזמה המבורכת, לא תגווע במהרה ושהעושים במלאכה אכן יצליחו במשימתם החשובה למען עתידו של הענף שיקר לכולנו.
 
קריאה נעימה
 


פי.סי.חץ