דבר העורך קול אייר דצמבר 2015

דבר העורך קול אייר דצמבר 2015

סביר להניח שאם תערכו סקר בקרב אנשי ענף מיזוג אוויר בנוגע לרעה החולה הגדולה ביותר בתחום עיסוקם, רובם ככולם ילינו על כך שמדובר בענף פרוץ לרווחה וכתוצאה מכך כל בעל ארגז כלים יכול להכריז על עצמו כעל מתקין מזגנים.

אבי אובליגנהרץ
מאז הקמתו “קול אייר” מסקר את הבעיה שלצערנו רק הולכת ומחריפה ואת הניסיונות של גורמים כאלה ואחרים לעשות סדר ולמסד את הענף. בחברת אלקטרה החליטו לקחת את המושכות לידיים ואחרי כשנתיים של הכנות הושק החודש הקורס הראשון בארץ להסמכת מתקינים. 
למרות שמדובר ביוזמה פרטית ולא מחייבת, ב’אלקטרה’ מקווים מאמינים שהמהלך הייחודי יסחוב אחריו את הענף ויגרום לגורמים נוספים בענף לנהוג בצעדים דומים עד שיואילו הרשויות למסד את הענף. ימים יגידו האם מדובר בסנונית שמבשרת על בוא האביב, אבל עצם הנכונות להסמיך בסך הכל כ-800 מתקינים עד סוף פברואר 2016 ראוי להערכה וברכה.
שאפו נוסף מגיע גם לכ-195 מדינות שחתמו לאחרונה על הסכם היסטורי להקטנת פליטות גזי החממה והגבלת ההתחממות הגלובלית בוועידת האקלים שנערכה בפריז.
יאמרו המקטרגים שמדובר  בהסכמות מועטות מדי ואשר הגיעו מאוחר מדי לאור הנזק שכבר נגרם לכדור הארץ. אז נכון שההסכם לא בהכרח יחלץ את העולם מהצרה צרורה אליה הוא נקלע אבל מדובר בשיפור משמעותי לעומת המצב ששרר ערב החתימה, ועדיף מבחינת הדורות הבאים שיישאו בסופו של דבר במחיר.
 
קריאה נעימה


פי.סי.חץ