דבר העורך קול אייר גיליון ינואר 2016

דבר העורך קול אייר גיליון ינואר 2016

אבי אובליגנהרץ
הנפילות בבורסה הסינית והמשבר הכלכלי שנותן את אותותיו בכלכלה השנייה בגודלה בעולם, גרמו לשנה האזרחית החדשה להיפתח ברגל שמאל. גם החדשות מארה"ב על התכווצות הייצור בדצמבר רק הגבירו את אווירת הנכאים שהשתררה בשווקים בארבע כנפות תבל. 
יחד עם זאת לא רצוי למהר להתעטף במחשבות קדרוניות ובמצב רוח פסימי. בטח שלא לאור התחזיות האופטימיות של המשך צמיחה נאה בתעשיית מיזוג האוויר כפי שבאו לידי ביטוי בדו"ח החדש של חברת המחקר הבינלאומית פרוסט אנד סאליבן. על-פי האנליסטים של חברת המחקר המוערכת המחזור העולמי של התעשייה שהסתכם בשנת 2014 ב-80.67 מיליארד דולר, אמור לנסוק בשנת 2020 לכדי 108.93 מיליארד דולר.
אחרי הכל נראה שהכלכלה העולמית הצליחה לשם את עצמה ולייצב את השורות מאז הזעזוע שפקד אותה בשנת 2008. תוסיפו לכך את התמריצים לרכישה ואת המודעות ההולכת וגוברת למערכות מיזוג אוויר בעלות נצילות אנרגטית גבוהה, והרי לכם סיבות לאופטימיות אם תרצו זהירה, באשר לעתידה הקרוב של התעשייה.
בהנחה שהעלייה ברמת החיים תימשך וגם הגידול באוכלוסין לא ייעצר, תעשיית הבנייה למגורים ולמסחר העולמית תמשיך לשגשג, וכך גם הביקוש למערכות מיזוג, קירור, חימום ואוורור. מרכיב משמעותי נוסף שמשחק לטובת התעשייה הנו הגידול בערוצי השיווק לצד הזינוק בשיתופי פעולה ומיזוגים ורכישות בקרב השחקניות המובילות. אחרי הכל טובים השניים מן האחד! 
 
קריאה נעימה


פי.סי.חץ