דבר העורך קול אייר גיליון מרץ 2016

דבר העורך קול אייר גיליון מרץ 2016

שתי בשורות משמחות יצאו בשבועות האחרונים ממשכן הכנסת, ואמורות לקדם את הגדלת השימוש במקורות אנרגיה ירוקה בארץ.

אבי אובליגנהרץ
הראשונה בהן בישרה בקול תרועה רמה על הקמת ועדת משנה לקידום טכנולוגיות לאנרגיה מתחדשת בראשות חברת הכנסת יעל כהן פארן, אשר תפקח ותעקוב בין השאר אחר יישום החלטות ועידת פריז בתחום המאבק העולמי במשבר האקלים, ותפעל להגדלת תקציבים והסרת החסמים הבירוקרטיים המקשים על העוסקים בתחום האנרגיה המתחדשת בארצנו.
הבשורה המשמחת השנייה הגיעה מוועדת הכלכלה  שהכריזה על קידום לקריאה ראשונה של הצעת החוק לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת אותה יוזם ח”כ איתן ברושי בשיתוף עם חברי כנסת אחרים. ברושי ציין בישיבה כי הגיע להבנות עם הממשלה, לפיה החוק לא יגדיר את היעדים. היעדים יקבעו בהחלטת הממשלה והחוק יחייב אותה לעמוד בכך ומשרד האנרגיה יצרך לפעול להשגתם. באותו מעמד ציין ברושי כי החוק המיועד הנו פועל יוצא של הביצוע הכושל של מדינת ישראל בהשגת היעדים שהגדירה לעצמה בייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות.
מנכ”ל משרד האנרגיה, שאול מרידור, בירך באותו מעמד על היוזמה והודה כי מדובר בנושא כאוב היות ו”אנחנו מפגרים מאוד ביחס לעולם, ויש לנו פחות משאבים כמו מים ורוח, אך בורכנו בשמש ועוד לא התחלנו למצות את הפוטנציאל שלה”. 
האביב שבפתח הוא כידוע זמן להתחדשויות וחידושים, ולכן יש לקוות שמקבלי ההחלטות אצלנו ישכילו לנצל את ההזדמנות הנוכחית כדי להוביל את ישראל לעבר עתיד אנרגטי בטוח וירוק יותר.
 
 
קריאה נעימה וחג חרות שמח 
 


פי.סי.חץ