דבר העורך קול אייר גיליון אפריל 2016

דבר העורך קול אייר גיליון אפריל 2016

האם יתכן שבמדינת ישראל הנמנית על ארגון OECD ונחשבת לאחת המדינות המפותחות בעולמנו, ומשווק בה חלק לא מבוטל ממערכות מיזוג האאויר המתקדמות בעולם, כל אדם יכול להתקין מזגן ללא כל הסמכה?

אבי אובליגנהרץ
 
מאז שקול אייר יצא לאור אנו עוסקים בהרחבה באחת הרעות החולות המעיבות על הענף ואשר גורמות לו נזק כלכלי ותדמיתי אדיר. לאורך השנים ליווינו לא מעט יוזמות ומהלכים שניסו לעגן ולהסדיר את המקצוע, ואולם האטימות שגילו מקבלי ההחלטות לנושא גרמו לכך שהענף נותר פרוץ לרווחה.
במארס 2015 החליטה קבוצה של קבלני מיזוג אוויר ותיקים, כי הגיעו מים עד נפש וכעבור פחות מחודשיים ייסדה את התאחדות קבלני מיזוג אוויר וחימום. מאז אותו כנס הולך וגדל הארגון עקב בצד אגודל ומצליח בהתמדה ראויה לשבח להעלות את נושא הכשרת והסמכת העוסקים בענף על סדר היום הציבורי.
לא פחות מ-550 איש נכחו בכנס האחרון של ההתאחדות שנערך בתחילת החודש והוקדש למערכות VRF ויעילות אנרגטית. ההיענות היוצאת מהכלל של כל חברות מיזוג האוויר המובילות לתת חסות לאירוע בו נרשמה אגב נוכחות מכובדת של נציגי חברת מקוריאה ויפן, היא חסרת תקדים בהיקפה, ולראשונה יש תחושה שההתאחדות אכן תצליח להגשים את המטרה המרכזית שחרטה על דגלה: מיתוג והסדרת המקצוע.
לא בכדי אימצה ההתאחדות לעצמה את הסלוגן “יחד משנים את אקלים המקצוע” ולנו לא נותר אלא להחזיק לה אצבעות לטובת הענף וכלל הציבור.
 
קריאה נעימה
 


פי.סי.חץ