דבר העורך קול אייר גיליון אפריל 2017

דבר העורך קול אייר גיליון אפריל 2017

שלושה ימים לפני שעזב את הבית הלבן העביר בחודש ינואר השנה נשיא ארה”ב ברק אובמה, עוד 500 מיליון דולר לקרן ליישום הסכם האקלים שנחתם בפריז למניעת עליית הטמפרטורות ביותר משתי מעלות צלזיוס.

אבי אובליגנהרץ

ההעברה שביצע אובמה במסגרת התחייבות ארה”ב להעביר שלושה מיליארדי דולרים לטובת הקרן החשובה, הפחיתה סכום זה לשני מיליארדים. אולם מחליפו של אובמה, דונלד טראמפ הבהיר מיד עם היכנסו לתפקיד כי “הקונספט של התחממות גלובלית נוצר על ידי ועבור הסינים כדי להפוך את מפעלי התעשייה האמריקאים ללא תחרותיים”.
מסתבר שיום כדור הארץ העולמי שצוין לאחרונה ושלושת החודשים שחלפו מאז נכנס לתפקיד, כלל לא הצליחו לשנות את עמדתו של הנשיא האמריקני הנוכחי, והלה ממשיך לדבוק בטענה השערורייתית כשלעצמה כי ההתחממות הגלובלית היא לא יותר מאשר קונספרציה סינית.
לראיה, בחודש שעבר חתם טראמפ על צו נשיאותי לביטול חלקים נרחבים מתכנית הממשל הקודם במסגרת המאבק בההתחממות הגלובלית, בטענה שהללו גרמו לפגיעה בעובדים בתעשיות הפחם והנפט. הצו החדש והמביש ל”עצמאות אנרגטית”, כפי שכונה בפי הנשיא ואנשיו, מבטל את תכנית “האנרגיה הנקייה” של אובמה, שדרשה מהמדינות לצמצם פליטות של פחמן דו-חמצני ב-32% עד שנת 2030.
צריך רק לקוות שמקבלי ההחלטות אצלנו לא ינצלו את ההזדמנות ויקפצו על המציאה בניסיון להתחמק ממילוי התחייבויות עליהם הם עצמם חתמו בגאווה רבה בפריז, וימשיכו לקדם את הפחתת גזי החממה של ישראל.
קריאה נעימה

 


פי.סי.חץ