דבר העורך קול אייר גיליון אוגוסט 2017

דבר העורך קול אייר גיליון אוגוסט 2017

קשה לומר שהיינו מופתעים ממצוקת כח האדם בענף, אבל גם האופטימיים שבחבורה מן הסתם לא תיארו לעצמם כי הביקוש בפועל לטכנאי מזגנים גדול כמעט פי שלושה מהיקף מחפשי העבודה בתחום!

אבי אובליגנהרץ

אם לא די בכך תחקיר YNET המבוסס על נתוני מחלקת המחקר של אתר Alljobs  חושף כי כמות המשרות הפנויות לטכנאי מזגנים גדלה בשנים האחרונות בכ20%- בו בזמן שמספר מחפשי העבודה בתחום גדל ב6%- בלבד.
מסתבר כי תמורת שכר התחלתי בסך 7,500-9,000 שקל לחודש, מעדיפים צעירי ישראל למצוא עבודות פחות קשות מבחינה פיזית ולבטח מתגמלות יותר. אז מה הפלא שאם מחסור כל כך גדול ולאור העובדה שאין אכיפה אמיתית מצד הרשויות, הוא מושך אליו כמות לא מבוטלת של אנשים שמחפשים קיצורי דרך ומתחמקים ממסלולי ההכשרה הקיימים ומצריכים שלוש שנות לימוד לטכנאי מוסמך ושנה בלבד למתקין מזגנים.
המציאות בשטח מלמדת חוסר המקצועיות וההתבססות על מה שמכונה ניסוי ותהייה, מסתכמים בנזקים כבדים לחברות המזגנים ופגיעה בשמו הטוב של הענף.
מאחר והממשלה מעדיפה לעצום עיניים ולתת לכוחות השוק לעשות ככל העולה על רוחם, החליטה התאחדות  קבלני מיזוג אוויר וחימום לשנות את המציאות העגומה. על מנת לאסדיר את המקצוע שוקדת כעת ההתאחדות על הקמת  בית הספר ללימודי המקצוע בשיתוף המדינה. יש לקוות שהיוזמה שאמורה לקרום עור וגידים בעוד כשלושה חודשים, תצליח למען עתיד המדינה והמקצוע כאחד.
קריאה נעימה

 


פי.סי.חץ