דבר עורך Cool Air  - גיליון פברואר 2009

דבר עורך Cool Air - גיליון פברואר 2009

כמדינה חסרת אוצרות טבעיים ומדברית בהווייתה, ישראל מאז ומעולם היתה מקור בלתי נדלה לאנרגיה חלופית ואנרגיה סולארית במיוחד. בשורת קולטי השמש יצאה לאוויר העולם מארץ הקודש ומה חבל שבמקום לנצל את המומנטום שנוצר בתחום זה, שקעה המדינה בתרדמה שאפשרה למדינות כמו ספ

אבי אובליגנהרץ

הקבינט החברתי כלכלי הוציא בשעה טובה לדרך את התוכנית לעידוד אנרגיות מתחדשות.

מה יותר ממתאים ממדינה שבה השמש זורחת בלמעלה מ-90 אחוז מימי השנה, להכריז על אזור הנגב והערבה עתירי החמה, כאזור עדיפות לאומית לאנרגיות מתחדשות?

כמדינה חסרת אוצרות טבעיים ומדברית בהווייתה, ישראל מאז ומעולם היתה מקור בלתי נדלה לאנרגיה חלופית ואנרגיה סולארית במיוחד. בשורת קולטי השמש יצאה לאוויר העולם מארץ הקודש ומה חבל שבמקום לנצל את המומנטום שנוצר בתחום זה, שקעה המדינה בתרדמה  שאפשרה למדינות כמו ספרד וגרמניה להפוך למעצמות בתחום אנרגיית השמש על חשבונה.

את הנעשה כידוע אין להשיב, אבל לאור הצורך העולמי ההולך וגדל במקורות אנרגיה חלופיים, ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה לפספס בשנית את הרכבת. שכן אם לא תנהג בחוכמה הפעם תהיה זאת בכייה לדורות.

אי לכך, יש לקוות שהתוכנית החדשה והמאד מבטיחה אכן תקרום עור וגידים וקברניטיה ישכילו לדחוף את כל הגורמים הנוגעים בדבר לפעילות פוריה ונבונה שתעלה אותנו מחדש על המפה. על הממשלה לזכור שהמשקיעים כבר מחכים בקוצר רוח למכרזים ולאישורים השונים הדרושים, ויפה שעה אחת קודם.

קריאה נעימה

אבי אובליגנהרץ


פי.סי.חץ