דבר עורך Cool Air  - גיליון מרץ 2009

דבר עורך Cool Air - גיליון מרץ 2009

ישראל היתה ונותרה מדינה מדברית וככזאת חובה עליה להמשיך במלוא המרץ בהקמת מתקני התפלה, בהעלאת מודעות הציבור לנושא החסכון במים וגם בקיצוץ מכסות המים לחקלאים. מה גם שהאוכלוסיה באזורנו ממשיכה לגדול בקצב נאה, אבל מקורות המים רק הולכים ומתדלדלים.

אבי אובליגנהרץ

 

אחרי שינה ארוכה למדי גנרל חורף הגיע למחוזותינו בשבועות האחרונים והפיח תקוות בקרב החקלאים ובעצם בקרב כולנו, שאולי אחרי הכל החורף הנוכחי יהיה פחות שחון מכפי שהצטייר לנו בתחילת השנה האזרחית.

פתאום החרמון הלבין, הכבישים בדרום הוצפו, הנחלים שצפו ואפילו המרחק לקו האדום של הכנרת התקצר. אבל תהיה זאת טעות גדולה לחשוב שניתן לאפסן מחדש את תוכניות החירום בנוגע לחסכון במים שלפתע נשלפו מהבוידעם.

ישראל היתה ונותרה מדינה מדברית וככזאת חובה עליה להמשיך במלוא המרץ בהקמת מתקני התפלה, בהעלאת מודעות הציבור לנושא החסכון במים וגם בקיצוץ מכסות המים לחקלאים. מה גם שהאוכלוסיה באזורנו ממשיכה לגדול בקצב נאה, אבל מקורות המים רק

הולכים ומתדלדלים.

יש לקוות שחילופי השלטון העתידים לקרום עור וגידים בשבועות הקרובים, יקפיצו אל שולחן הממשלה ועמדות מקבלי ההחלטות במשרדי האוצר, החקלאות, הגנת הסביבה, התשתיות והתמ"ת, אישים בעלי מודעות גבוהה יותר לחשיבות של המים להמשך קיומנו, אישים שלא יחששו לקחת החלטות אמיצות אשר יותירו לדורות הבאים שוקת מלאה במקום השוקת ההולכת ומתרוקנת שנותרה בידינו.

קריאה נעימה

אבי אובליגנהרץ

 


פי.סי.חץ