דבר עורך Cool Air  - גיליון יולי 2009

דבר עורך Cool Air - גיליון יולי 2009

האם הפכנו לארץ זבת חלב דבש וגז ירוק? יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק השותפה בקידוח תמר, משוכנע שכן, לאור הדיווחים כי כמויות הגז הטבעי בקידוח שממול חופי חיפה גדולות ב-26% ממה ששיערו בתחילה ויגיעו לכ-180 מיליארד מ"ק. תשובה משוכנע כי הקידוח החשוב ייתן תנופ

אבי אובליגנהרץ

 

מדוע ממשלת ישראל החליטה להצניע את כניסתן לתוקף בתחילת החודש של תקנות מקורות אנרגיה לעומת ההבלטה האדירה, למשל, שקיבל מס הבצורת שנכנס אף הוא לתוקף החודש?

האם זה בגלל שמקבלי ההחלטות שלנו יודעים שנכון יותר להפיל על הציבור גזרות על מוצר חיוני שאין לו לובי ויהיה קל יותר להשיג תמיכה ציבורית רחבה לנושא, רחבה הרבה יותר מאשר בתקנות שנועדו להגדיל את החסכון באנרגיה, לגרום שינוי מהותי בענף מיזוג האוויר ולעודד בכך את הצרכנים להצטייד במזגנים מתקדמים ויעילים יותר, בעלי נצילות אנרגטית גבוהה, וזאת בזמן משבר אנרגיה עולמי?

נכון, יתכן שלא מדובר פה במהלך מתוכנן ומתוחכם אלא בחלמאות בירוקרטית לשמה, אבל העובדות מדברות בעד עצמן והראיה היא שרוב הציבור ורבים מהעוסקים בענף אינם מודעים לכך שהתקנות שהיו אמורות במקור להיכנס בראשון לינואר, נכנסו בראשון ליולי בלחץ יצרני ויבואני מערכות המיזוג שביקשו ארכה כדי להתארגן למציאות החדשה שנכפתה עליהם ביודעין.

האם הפכנו לארץ זבת חלב דבש וגז ירוק? יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק השותפה בקידוח תמר, משוכנע שכן, לאור הדיווחים כי כמויות הגז הטבעי בקידוח שממול חופי חיפה גדולות ב-26% ממה ששיערו בתחילה ויגיעו לכ-180 מיליארד מ"ק. תשובה משוכנע כי הקידוח החשוב ייתן תנופה אדירה לקופת המדינה ויפתור את בעיית האבטלה. הלוואי ולא נתבדה כפי שהתבדנו בעבר בפרשיות כמו הנורה שתאיר את רמת גן ופרשת המדבקה.

קריאה נעימה

אבי אובליגנהרץ

 


פי.סי.חץ