דבר עורך Cool Air  - גיליון נובמבר 2009

דבר עורך Cool Air - גיליון נובמבר 2009

מיטב יצרני מערכות המיזוג, הקירור והחימום בתבל ויצרני האביזרים הנלווים, פועלים כיום בשוק המקומי ודומה כי מבחינה טכנולוגית אין כל הבדל בין ישראל למדינות המערב, רק שלנו יש גם את היתרון המובהק של המוח הייחודי...

אבי אובליגנהרץ

דומני שכל מי שהגיע בחודש שעבר לתערוכת אקלימה (ראה כתבה נרחבת בעמ' 20), יכול היה להתרשם מקרוב מעוצמתה ויכולתה של תעשיית המיזוג, קירור, חימום ואוורור המקומית.

מירב החברות המובילות בענף, לא רק הפגינו נוכחות מלאה, אלא נתנו תצוגת תכלית מרשימה שהוכיחה עד כמה הענף השמרני התקדם במישור המקומי. מיטב יצרני מערכות המיזוג, הקירור והחימום בתבל ויצרני האביזרים הנלווים, פועלים כיום בשוק המקומי ודומה כי מבחינה טכנולוגית אין כל הבדל בין ישראל למדינות המערב, רק שלנו יש גם את היתרון המובהק של המוח הייחודי...

אין כמו מראה עיניים ועבדכם הנאמן יכול להעיד כי בהחלט יש סיבה לגאווה לנוכח שפע המערכות החכמות, החסכוניות באנרגיה והידידותיות לסביבה שהוצגו בתערוכה.
עם זאת, אסור, כידוע, לנוח על זרי הדפנה ועדיין אנו ניצבים בפני מחסור הולך וגדל באנרגיה. משרד התשתיות הלאומיות, שמשום מה הוא אחד המשרדים היותר קטנים בקריית הממשלה, עושה בשנים האחרונות פעילות מבורכת (אם כי איטית ולא מלאה) כדי להקטין את צריכת האנרגיה הקונבנציונלית ובמקביל להגדיל את מקורות האנרגיה החלופית. ההחלטה לצאת במכרזים של מיזמי התייעלות אנרגטית ובעיקר ההחלטה להרחיב את תוכנית האב להתייעלות אנרגטית ממזגנים לכלל מכשירי החשמל כמו מדיחי כלים, תנורי אפייה, מכונות כביסה ומייבשים, היא צעד מבורך להשגת היעד המאתגר של הפחתת צריכת החשמל בישראל ב-100 מיליארד קילו-ואט תוך עשר שנים.

קריאה נעימה
אבי אובליגנהרץ


פי.סי.חץ