דבר עורך Cool Air  - גיליון יולי 2008

דבר עורך Cool Air - גיליון יולי 2008

נכון שכולנו רוצים להיות ירוקים ולהקטין את הנזק שאנחנו גורמים לסביבה, אבל כל עוד לא ימצא פתרון אולטמטיבי להורדת מפלס חום יולי אוגוסט הגואה, נאלץ להמשיך להשתמש ביתר שאת במזגנים שלנו כדי לעבור את העונה החמה בשלום.

אבי אובליגנהרץ

 

לפעמים אני מקנא בדור הצעיר שעבורו המחשב, הטלפון הסלולרי והמזגן כמובן הם חלק בלתי נפרד מעולמו. אני מנסה להיזכר כיצד עברנו בשלום את ימי החמסין בילדותנו ובנעורינו ללא מזגן ועם בקושי מאוורר מצ'וקמק, והדעת פשוט לא תופסת.

לך ספר לילדים שלך שבגילם אבטיח, גלידה, מים קרים וישיבה על המרפסת היוו את המצננים הכי טובים של העונה הלוהטת. ממש מעניין אותם כשהם ספונים בחדרם שהטמפרטורה בו מזכירה חדר קירור, ומשחקים שעות על גבי שעות על המחשב. מדי פעם הם מגיחים מהחדר ואז אתה מנסה להזכיר להם שאתה ואשתך לא ממש עובדים בחברת חשמל, ולכן עליהם להתחשב, וזה, לצערנו, בדרך כלל לא כל כך עוזר...

על פי חשבון החשמל שלנו, אני יכול לומר בוודאות שהמזגנים אצלנו, בתקופה שבין מאי לספטמבר, עובדים הרבה יותר מ-6 שעות ביום בממוצע, זמן ההפעלה ההממוצע ע"פ הסקר שערכה חברת אלקטרה ואשר מופיע בעמוד הראשון של הגיליון בו הנכם אוחזים כעת. הרי אצל רבים מאיתנו רק בחדר השינה שלנו מופעל המזגן במשך 8 שעות כל לילה בתקופת הקיץ, זאת מבלי לחשב את שעות הצריכה בחדר הילדים, העבודה והסלון.

אז נכון שכולנו רוצים להיות ירוקים ולהקטין את הנזק שאנחנו גורמים לסביבה, אבל כל עוד לא ימצא פתרון אולטמטיבי להורדת מפלס חום יולי אוגוסט הגואה, נאלץ להמשיך להשתמש ביתר שאת במזגנים שלנו כדי לעבור את העונה החמה בשלום.

קריאה נעימה,

אבי אובליגנהרץ

 


פי.סי.חץ