דבר עורך Cool Air  - גיליון פברואר 10

דבר עורך Cool Air - גיליון פברואר 10

ואם כבר אנו עוסקים במתן מחמאות לממשלה, הרי שהיציאה למכרז להתייעלות אנרגטית ראויה בהחלט לברכות מאתנו. מדובר בנקודת ציון חשובה בדרך להגשמת החלטת הממשלה להקטין ב-20 אחוז את צריכת החשמל במשק עד שנת 2020. אין ספק שאם הממשלה תעשה את המוטל עליה, גם האזרחים ישמח

אבי אובליגנהרץ

המשרד להגנת הסביבה נחשב במשך שנים רבות למשרד אזוטרי ולפיכך לפחות נחשק בקרב הפוליטיקאים. בימים אלה מסכם ח"כ גלעד ארדן את השנה הראשונה לכהונתו בראש המשרד, ולמרות הביקורות הנשמעות פה ושם, הארגונים והגורמים הירוקים השונים יכולים בסך הכל להיות מרוצים מהמדיניות והיעדים שהציב השר הנמרץ ואשר מפורטים במאמר בגיליון זה (ר' עמי 36).

ארדן קורא נכון את המפה ומנסה להביא לשינויי חקיקה סביבתית שתצעיד את ישראל קדימה ותאפשר לה להשתלב בארגון ה-OECD היוקרתי. הוא קידם את חוק האריזות החדש והציב רף גבוה של מחזור להקטנת ההטמנה והפגיעה בקרקע, פועל להתייעלות אנרגטית והפחתת הפליטות, הגדיל את הקנסות והגביר את האכיפה תוך הדגישה של "אפס סובלנות כלפי מעוולים סביבתיים". אז נכון שהדרך עוד ארוכה ורבה, אבל יש לקוות כי השר הנמרץ ואנשיו יצליחו להפוך בסופו של דבר את הכוונות והדיבורים לכדי מעשים.

ואם כבר אנו עוסקים במתן מחמאות לממשלה, הרי שהיציאה למכרז להתייעלות אנרגטית ראויה בהחלט לברכות  מאתנו. מדובר בנקודת ציון חשובה בדרך להגשמת החלטת הממשלה להקטין ב-20 אחוז את צריכת החשמל במשק עד שנת 2020. אין ספק שאם הממשלה תעשה את המוטל עליה, גם האזרחים ישמחו ללכת בעקבותיה.
קריאה נעימה,
אבי אובליגנהרץ


פי.סי.חץ