דבר העורך קול אייר גיליון יוני 2011

דבר העורך קול אייר גיליון יוני 2011

ועדת הכלכלה של הכנסת החליטה להיכנס לעובי הקורה של המאבק בנושא המכסות והרישיונות לייצור אנרגיה סולארית

אבי אוליגנהרץ
קרוב ל-50 שנה אחרי שהביאה לעולם את קולט השמש המודרני ולא ניצלה כבר אז את המומנטום כדי להפוך למעצמת אנרגיה סולארית, מתנהל כיום בישראל מאבק שהיה גורם להרמת גבה ברוב המדינות המתוקנות בעולם.                                                                                    
מדובר במאבק על עתידה של האנרגיה הסולארי. ועדת הכלכלה של הכנסת החליטה, בשעה טובה, להיכנס לעובי הקורה של המאבק בנושא המכסות והרישיונות לייצור אנרגיה סולארית וזימנה דיון מיוחד בנידון.         במקום לקדם את היעד שקבעה לעצמה ובו הגדירה שעד שנת 2020 10% מהחשמל ייוצר מאנרגיות מתחדשות, מתנהל כעת קרב ייצרי בין משרד האוצר למשרד לתשתיות לאומיות שעלול לכרות את ענף האנרגיה הסולארית בארצנו "עתירת האנרגיה"!                                      
חברי הועדה יצאו בתום הדיון בקריאה לממשלה להפשיר את הקפאת המתקנים הסולאריים, והגדיל לעשות ח"כ רוברט אילטוב, שעמד בראשות הישיבה, והבהיר כי ההחלטה להקפיא את הנושא עומדת בסתירה להחלטות קודמות והיא בלתי מתקבלת על הדעת. הוא ציין כי הגיש יחד עם חברי הכנסת דוד רותם ויו"ר הוועדה שאמה-הכהן, הצעת חוק להתייעלות אנרגטית, ואמר כי בכוונתו לקדם אותה.
איני מכיר אישית את חבר הכנסת אילטוב וגם לא עמיתתו ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ', שיצאה אף היא לטובת היזמים באומרה כי היזמים נמצאים במצב מביש, אך חש אני חובה להוקיר להם תודה על התערבותם במצב האבסורדי אליו נקלע הענף.
להתראות בתערוכת קלינטק 5-6.7
    


פי.סי.חץ