דבר העורך קול אייר גיליון אוגוסט 2011

דבר העורך קול אייר גיליון אוגוסט 2011

שפע הפרסומים מנסים לפתות אותנו בכל מיני עסקות חבילה, אבל מה שלא מספרים הוא שהדירוג האנרגטי של רוב המזגנים בהם מנסים לפתות אותנו הוא בדרך כלל מדירוג G ו-F

אבי אוליגנהרץ
קניתם כבר מזגן חדש הקיץ? על פי שפע הפרסומות המתקיפות אותנו מכל עבר, דומה
שרק פראיירים ואנשים "הזויים", דוגמת אלה שבחרו להעביר את הקיץ הלוהט ככבשן בערי האוהלים שצצו לנו כפטריות אחרי הגשם, לא קפצו על המציאה.
מספרים לנו כמה המזגן הזה יעיל ומשתלם וכמה עמיתו הוא הכי חסכוני מדן ועד אילת. מנסים לפתות אותנו בכל מיני עסקות חבילה נוסח: קנה מזגן וקבל מזוודה או קנה מזגן ומיני בר במחיר מצחיק ועוד ב-24 תשלומים שווים.
אבל מה שלא מספרים לנו הוא שהדירוג האנרגטי של רוב המזגנים בהם מנסים לפתות אותנו הוא בדרך כלל מדירוג G ו-F, דירוג שכבר מזמן אסור במרבית מדינות המערב אליהן ישראל מנסה לשייך את עצמה. חברים, עד שלא נשכיל ליישר קו בנושא הזה, הרי שכל הדיבורים היפים על חסכון והתייעלות ניכרת הם בגדר הבטחות הרשומות על בלוק של קרח.
ואם כבר בהבטחות אנו עוסקים, אזי מדוע בכל קיץ מחדש אנו נדרשים להיכנס לכוננות ולהתפלל שמכשירי החשמל שלנו לא יינזקו בגין הפסקות ושיבושי החשמל שהפכו לחלק בלתי נפרד מהעונה הבוערת? מדוע שראשי משק החשמל לא יפעלו מבעוד מועד ויבטיחו שיהיה לנו קיץ נטול תקלות חשמל?
קריאה נעימה
אבי אובליגנהרץ


פי.סי.חץ